Lubisz spać w skarpetkach? To może mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia. Lekarz nie ma wątpliwości

Czy zakładanie skarpetek do spania pomoże nam w zachowaniu zdrowia? Lekarz zabrał głos w tej sprawie. Wiele osób może być zdziwionych. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, czy warto zakładać skarpety przed zaśnięciem i czy ma to pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Jednym z najpopularniejszych lekarzy, którzy publikują swoje filmy na TikTok jest doktor Karan Raj. Na popularnej platformie społecznościowej Raja obserwuje pięć milionów użytkowników. Jakiś czas temu odniósł się do popularnego zwyczaju spania w skarpetkach jesienią i zimą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Domowe sposoby na przeziębienie

Spanie w skarpetkach wpłynie pozytywnie na nasz organizm. Szybciej zaśniemy

W jednym z opublikowanych na TikToku filmików Karan Raj odniósł się do tematu spania w skarpetkach. Zdaniem lekarza jest to dobre dla naszego zdrowia. Okazuje się, że skarpety wpłyną na zwiększenie krążenia krwi w stopach, co z kolei spowoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Wówczas nasz organizm zacznie szybciej pozbywać się nadmiaru ciepła i obniży temperaturę ciała. Niższa temperatura ciała wpłynie na jakość naszego snu. Dlatego zakładanie skarpet do sapania jest polecane osobą, które borykają się z bezsennością i mają trudności z zasypianiem. 

Jakie skarpetki do spania wybrać? Dlaczego lepiej zrezygnować z termoforu? 

Stopy warto ogrzewać wyłącznie skarpetami. Jest to sprawdzony sposób na ogrzanie zmarźniętych stóp. Używanie koca termicznego lub termoforu może spowodować przegrzanie, a nawet poparzenie - ostrzega portal healthline.com. Najlepszymi skarpetkami do spania będą te wykonane z naturalnych materiałów i miękkich włókien. Warto sięgnąć po te wykonane z wełny merynosów lub kaszmiru. Choć są droższe, to są znacznie wygodniejsze oraz zdrowsze dla naszego organizmu. Ważne jest także zwrócenie uwagi na to, czy skarpetki nie będą nas za bardzo obciskać, ponieważ to utrudni krążenie oraz prawidłowe ogrzanie stóp.  

Więcej o: