Zrób banalną esencję do paprotek, a roślina ci podziękuje. Wykorzystaj tani produkt z kuchni

Jak dbać o paprotki? Są wspaniałą ozdobą do domu. Nie są zbyt wymagające w uprawie, więc nic dziwnego, że zdobyły też dużą popularność. Pomimo małych potrzeb i tak warto nawozić paprotkę, aby mogła rosnąć pięknie i obficie. Sprawdź, jaką esencję możesz zrobić samodzielnie.

Wiele osób uwielbia hodować rośliny w swoim mieszkaniu. Nie ma się co dziwić, stanowią one piękną ozdobę. Jedną z najczęściej wybieranych są paprotki. Nie są one wymagające, a mimo to pięknie się prezentują i świetnie ozdabiają wnętrze. Dlatego, aby rosły jak najbardziej obficie, warto pomyśleć o nawozie. Sprawdź, jak zrobić esencję do paprotek, przy pomocy tego, co najpewniej masz już w domu.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy

Esencja do paprotek domowym sposobem. Zwykle od razu je wyrzucasz, a to błąd! 

Choć nie jest to zbyt intuicyjne, skorupki po jajkach mogą być świetnym nawozem dla twojej rośliny. W ich składzie znajdują się bardzo ważne minerały, które wspomogą rozwój paprotki. Następnym razem, kiedy będziesz przygotowywał danie z jajek, zachowaj skorupki. Do stworzenia specjalnej esencji dla paprotki będziesz ich potrzebować. Pamiętaj, że najlepiej sprawdzą się oczyszczone skorupki. Weź miskę i wrzuć do niej oczyszczone pozostałości z jajek. Następnie zalej wrzącą wodą. Przykryj czymś wywar i odstaw na tydzień. Po tym okresie podlej przygotowaną wodą paprotkę, a skorupki, możesz umieścić w jej ziemi. 

Odżywka do paproci z użyciem taniej herbaty! Działa świetnie na rośliny

Świetną odżywką dla twojej paprotki, będzie herbata! Jeśli pijesz czarną herbatę, będzie ona idealna dla twojej rośliny. Może być choćby najtańsza i "torebkowa", jednak najlepsza będzie taka z fusami, ponieważ te możesz później użyć jako nawozu i włożyć do ziemi w doniczce. Sam herbaciany wywar również będzie skuteczny. Pamiętaj jednak, aby nie podlewać nim paprotki, kiedy jest gorący! Najlepiej jakby odstał jakiś czas i obniżył temperaturę do pokojowej. Doskonale sprawdzą się też zioła takie jak rumianek, szałwia, czy pokrzywa. 

Więcej o: