Jak skutecznie pozbyć się rybików? Te niezawodne sposoby wypłoszą je raz na zawsze

Choć nie są szkodliwe, to często budzą obrzydzenie. Rybiki, które często osiedlają się w łazience, czasem mogą nawet być przerażające. Z tego powodu wiele osób szuka sposobów na pozbycie się insektów. Na szczęście znamy skuteczne metody na pozbycie się rybików z domu.

Rybiki cukrowe to nieproszeni goście w naszych domach. Często wzbudzają one w nas obrzydzenie. Nie są szkodliwe, ale ich widok może przyprawić o dreszcze. Istnieją metody, żeby przeciwdziałać ich pojawianiu się, ale też skuteczne sposoby na to, aby z nimi walczyć. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposoby na uciążliwe insekty

Jak pozbyć się rybików? Najważniejsza jest regularność

Rybiki najchętniej pojawiają się w ciemnych i wilgotnych miejscach. Dlatego najczęściej możesz spotkać je w łazience. Co ciekawe, ten rodzaj owada, może przetrwać bez pożywienia nawet rok, co jest powodem, przez który ciężko jest się ich pozbyć. Dlatego warto działać zawczasu. Pamiętaj o regularnym sprzątaniu i osuszaniu swojej łazienki. To najważniejsza zasada w walce z rybikami. Rozważ także umieszczenie w pomieszczeniu pochłaniacza wilgoci. 

Sposób na rybiki nie kosztuje wiele. Użyj kuchennego octu

Aby pozbyć się rybików na dobre, możesz potraktować je, lub miejsca, w których lubią przebywać, specjalną mieszanką. Wlej do spryskiwacza szklaneczkę ciepłego octu, a do niego 5-10 kropel olejku lawendowego. Intensywny zapach skutecznie je przegoni. Możesz też dodać do spryskiwacza z wcześniej przygotowanym płynem świeżą gałązkę tymianku. Zakręcony spryskiwacz z taką miksturą może posłużyć nawet na kilka dni. Najlepiej spryskać nią zakamarki łazienki i kuchni.

Więcej o: