Kolor gąbki do mycia naczyń może mieć znaczenie? Mało osób o tym wie

Nie jest niczym odkrywczym, że gąbka do mycia naczyń mieści się w kuchni każdej z nas. Nawet jeżeli wśród kuchennego wyposażenie znajdziemy zmywarkę, ręczne mycie wciąż czasem może okazać się jednym rozwiązaniem. Czy kiedykolwiek jednak zwróciłaś uwagę, na to, jaki kolor ma gąbeczka, której używasz przy zmywaniu? Jeżeli nie, robiłaś duży błąd!

Wiele z nas po dziś dzień uważa, że kolor gąbki do zmywania pełni jedynie funkcję ozdobną. Nic bardziej mylnego! Różnorodność jej odcieni nie ma na celu ułatwienie nam doboru odpowiedniej bary przedmiotu do wystroju naszej kuchni. Ku zaskoczeniu większości kolorystyka gąbeczek ma niemałe znaczenie..

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy warto zwrócić uwagę na kolor gąbek? Zmywanie stanie się łatwiejsze! 

Wyjątek stanowią te najtańsze w wielopakach — ich kolory faktycznie stanowią jedynie dekorację. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup lepszej jakości gąbki do mycia naczyń, wówczas powinnaś zwrócić uwagę na barwę, jaką wybierasz. Dlaczego? Każda barwa ma odmienne działanie. Przed wybraniem barwy, warto więc zastanowić się, do czego użyjemy gąbeczki. 

Kolor gąbki do mycia naczyń nie jest przypadkowy. Powód jest naprawdę prosty! 

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, co oznaczają kolory gąbek do mycia naczyń, ten artykuł jest właśnie dla ciebie! Wiedza ta pomoże ci nie tylko lepiej zadbać o twoje naczynia, lecz także pomoże uniknąć zbędnych uszkodzeń przedmiotów. W standardowym zestawie dostępne są cztery kolory gąbek: czerwone, żółte, niebieskie i zielone. Do czego służą poszczególne z nich? 

  • niebieska 

Gąbka tego koloru jest najdelikatniejsza ze wszystkich. Idealnie sprawdzi się do mycia m.in. porcelany, jednak nie nada się do usuwania trudniejszych zabrudzeń. 

  • żółta 

Żółta gąbka również zaliczana jest do tych delikatnych. Nie pozostawi rys na naczyniach, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w przypadku mycia szkła, np. kieliszków, czy szklanek. 

  • zielona 

Idealnie sprawdzi się w walce z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Nie bez powodu określą się ją najsilniejszą ze wszystkich kolorów. Doskonale poradzi sobie m.in. przy usuwanie tłuszczu lub uporczywych zaschniętych resztek jedzenia. Należy jednak uważać przy zastosowaniu jej do mycia delikatniejszych przedmiotów, ponieważ może pozostawić na nich rysy. 

  • czerwona 

Gąbka w tym kolorze dobrze poradzi sobie z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, jednak jest ona nieco delikatniejsza niż zielona. Określa się ją bezpieczniejszą dla powierzchni pod względem zarysowań i najbardziej uniwersalną. 

Więcej o: