Jak wyczyścić pożółkłe ramy okienne? Wymieszaj z wodą i spryskaj. Efekt cię zaskoczy!

Brudne ramy okienne potrafią być prawdziwym utrapieniem. Nie zawsze jest to proste, aby je wyczyścić. Bywa też tak, że drogie detergenty dostępne w sklepach, mogą nie być dla nich bezpieczne! Sprawdź te domowe sposoby, a efekt cię zaskoczy! Potrzebne produkty masz w swojej kuchni.

Sprzątanie rzadko jest lubianą czynnością. Jednak kiedy w trakcie, napotykasz zanieczyszczenia, których pozbycie się, przyprawia o ból głowy, staje się to nie tylko nieprzyjemne, ale śmiało, można nazwać to już koszmarem. Pożółkłe ramy okienne to trudny przeciwnik. Jednak istnieją domowe sposoby, aby skutecznie z nim walczyć. Potrzebne produkty masz w swojej kuchni!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Domowe sposoby na lśniące okna

Jak doczyścić ramy okien? Silne detergenty niekoniecznie mogą się nadawać

Pamiętaj, że żółknięciu plastikowych ram okna, można zapobiec poprzez zwykłą regularność. Nie należy jednak używać silnych środków chemicznych. Ramy okienne, są najczęściej wykonane z materiału PCV, który nie jest zbyt trwały. Dlatego pod żadnym pozorem, nie używaj roztworów chloru, czy acetonu. Takie detergenty mogą zniszczyć plastik. 

Jak wyczyścić pożółkłe ramy okienne. Na początek użyj octu i soku z cytryny

Jeśli ramy okienne nie są jeszcze bardzo zabrudzone, możesz spróbować tej mieszanki. Odmierz 90 ml octu, 120 ml i 30 ml soku z cytryny. Wymieszaj wszystko dokładnie, a następnie spryskaj uzyskanym roztworem ramy twojego okna. Wyszoruj wszystko dokładnie gąbką lub miękką ściereczką. Jeśli będziesz regularnie stosować taki zabieg, zapomnisz na dobre o pożółkłych ramach okiennych. 

Na żółte plamy na oknach wypróbuj sodę oczyszczoną. Efekt cię nie zawiedzie

Jeśli zażółcenia są już spore, możesz użyć roztworu wody i sody oczyszczonej. Wymieszaj dokładnie proszek z ciepłą wodą. Następnie nałóż miękką szmatką lub gąbką uzyskaną substancję na ramę okna. Soda powinna zadziałać wybielająco i pomóc w usuwaniu zabrudzenia. 

Więcej o: