Jak usunąć grzyb ze ścian? Rozwiązanie znajdziesz w aptece! Wydaj 10 zł, a będą jak świeżo malowane

Grzyb na ścianie może pojawić się w nawet najbardziej zadbanym domu lub mieszkaniu. Najczęściej atakuje w łazience lub kuchni. Jak poprawnie i skutecznie usunąć grzyba ze ściany? Podpowiadamy najlepsze domowe sposoby! Do jednego wystarczy produkt z apteki.

Grzyb atakuje wilgotne i ciepłe miejsca w domu, takie jak łazienki, kuchnie i salony. Najczęściej można znaleźć w postaci plam na ścianach, drewnie czy podłodze.

Zobacz wideo "Widziałeś kiedyś wikinga połączonego z grzybiarzem?", czyli co celebryci sądzą o Wardędze

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozwój grzybów na ścianach to częsty problem w wielu domach. Dzieje się tak, ponieważ grzyb potrzebuje wilgoci i źródła pożywienia, aby się rozwijać.

Skąd się bierze grzyb na ścianach? Jakie metody są najlepsze do zwalczania grzybów

Usunięcie grzyba ze ścian w domu może być trudnym zadaniem. Jest kilka sposobów na samodzielne pozbycie się nieproszonego gościa.

 Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to określić, gdzie grzyb rośnie i ile go jest. Gdy to zrobisz, poświęć trochę czasu, aby dobrze oczyścić obszar i usunąć wszelkie źródła pożywienia, które mogą przyciągać więcej grzybów do wzrostu w tym obszarze.

Jak usunąć grzyb ze ścian? Tani produkt z apteki rozwiąże problem

Aby pozbyć się grzyba z domu, możesz użyć różnych produktów, które są dostępne w niemal każdym sklepie, lub aptece. Możesz wypróbować wybielacz, który służy do dezynfekcji i zabijania pleśni. Ten produkt jest również dobry do zabijania bakterii i wirusów. Wystarczy wyszorować nim dokładnie zagrzybioną powierzchnię.

Jeśli jesteś zwolennikiem naturalnych i ekologicznych rozwiązań, spróbuj usunąć grzyba ze ściany bez użycia chemii. Po bardzo dokładnym wyszorowaniu zagrzybionej powierzchni zaimpregnuj ją roztworem wody z octem (w proporcji 4:1). Możesz spróbować także wody z ekstraktem z nasion grejpfruta (½ l wody i 10 kropli ekstraktu) lub wody z mydłem i olejkiem herbacianym.

Olejek herbaciany ma właściwości antyseptyczne i kupisz go w każdej aptece. Zmieszaj dwie łyżeczki ze szklanką ciepłej wody i spryskaj zagrzybione miejsca. Czynność powtórz po godzinie, a następnie wyszoruj powierzchnię przy pomocy twardej szczotki.

Czasami trzeba używać więcej niż jednego produktu, aby całkowicie wyeliminować grzyby ze swoich domów. W tym przypadku pośpiech nie jest najlepszą z metod.

Więcej o: