Jak uratować białe pranie? Ten produkt za 2,50 zł działa lepiej niż wybielacz i jest w każdym domu

Jak uratować białe ubrania, które zafarbowały? Nie powinny być prane z kolorową odzieżą, jednak czasem zdarzy się, że przeoczymy kolorową skarpetkę lub koszulkę, a reszta prania zmieni kolor. Znamy niezawodny sposób na zafarbowane ubrania z użyciem produktu za 2,50 zł.

Chyba każdej osobie choć raz zdarzyło się nieodpowiednio wyprać białą odzież. Dlatego warto poznać ten niezawodny sposób na odzyskanie bieli. Sprawdź, jak to zrobić. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Sposób na zafarbowane ubrania. Wyjaśniamy, jak naprawić ten błąd

Jeśli odkryłeś, że wyprałeś białe ubrania z kolorową odzieżą, nie panikuj. Wszystko uda się jeszcze odkręcić i wcale nie będzie cię to kosztować fortunę. Ten sposób znały już nasze babcie i mamy. Okazuje się, że wszystko, czego potrzebujesz do odzyskania bieli swoich ubrań, najprawdopodobniej masz już w kuchni. Produkty, o których mowa to liść laurowy i soda oczyszczona. Kupisz je w każdym sklepie za około 2,5 złotych. 

Jak uratować białe pranie? Liść laurowy i soda oczyszczona pozwolą ci odzyskać biel

Wrzuć do garnka kilka liści laurowych i zalej je wodą, a następnie zagotuj. Po kilku minutach zdejmij go z ognia i poczekają, aż przestygnie, później wsyp do wody dwie łyżeczki sody oczyszczonej i wymieszaj wodę. Mieszankę przelej do miski i umieść w niej przebarwione ubrania. Odzież namaczaj przez kilka godzin. Po tym czasie należy wyprać je jeszcze raz w pralce

Sok z cytryny to sprawdzony sposób na odzyskanie bieli. Jak przygotować domowy wybielacz?

Do innego triku dzięki, któremu odzyskasz biel na swoich ubraniach, potrzebujesz cytryn. Wystarczy, że pokroisz dwie cytryny w grube plastry, a następnie włożysz je do dużej miski i zalejesz ciepłą wodą. Dodatkowo możesz dolać do niej kilka kropel wody utlenionej. Następnie włóż do miski ubrania i pozostaw je w niej na godzinę, po tym czasie wypłucz odzież i wstaw ją do prania. 

Więcej o: