Jak skutecznie pozbyć się myszy? Tanie, kuchenne produkty sprawią, że już nigdy nie wrócą do domu

Chcesz wiedzieć, jak się pozbyć myszy z domu? Podpowiemy ci jak to zrobić w humanitarny sposób! Nie musisz zabijać gryzoni, aby skutecznie pozbyć się ich z do twojego domu. Potrzebne produkty masz już w swojej kuchni i sprawią, że myszy uciekną w popłochu!

Zbliża się zima, dlatego myszy coraz chętniej będą szukać ciepłego schronienia. Idealnym miejscem dla nich są niestety domy i garaże. Gryzonie potrafią być prawdziwym utrapieniem, ponieważ często niszczą zapasy, ale roznoszą także niebezpieczne choroby. Nie trzeba ich jednak zabijać! Sprawdź jak pozbyć się myszy, produktami, które masz już w kuchni. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak przedłużyć żywotność ziół?

Jak pozbyć się myszy? Rozłóż te przyprawy po kątach twojego domu

Myszy potrafią być prawdziwym utrapieniem. Jednak, aby pozbyć się ich z twojego domu, nie musisz używać radykalnych środków! Wystarczy użyć mięty. Wydziela ona nieprzyjemny zapach dla gryzonia i skutecznie go odstrasza. Możesz na przykład posadzić mięte w doniczce w kuchni. Jeśli jednak nie masz ochoty zajmować się rośliną, wystarczą także jej suszone liście lub torebki, których używasz do przygotowania naparu z zioła. Rozłóż składniki w szafkach i kątach twojego domu, a zapach  rośliny sprawi, że myszy czym prędzej uciekną z twojego domu. 

Jak pozbyć się myszy z domu? Możesz wykorzystać ocet i folię aluminiową

Skutecznym produktem, który odstraszy myszy, będzie także ocet. Zapach tej substancji, również nie jest tolerowany przez gryzonie. Wystarczy, że rozcieńczysz trochę octu z wodą i spryskasz miejsca, w których najprawdopodobniej mogą pojawić się zwierzęta. Warto także sięgnąć po folię aluminiową. Rozwieś ją w miejscach, przez które myszy dostają się do twojego domu. Pamiętaj, że mogą wchodzić nawet przez okna, dlatego tam również warto ją umieścić. Światło, które będzie się od niej odbijać, będzie dla myszy przerażające, dlatego w rezultacie nie będą one chciały przechodzić przez zabezpieczone miejsca.

Więcej o: