Jak skutecznie wyczyścić dywan? Wystarczy szklanka produktu z kuchni. Będzie wyglądał jak nowy!

Jak skutecznie prać dywany? Niestety, szybko tracą swoją świeżość i łatwo je poplamić. Jak temu zapobiec? Wystarczy, że użyjesz szklanki produktu, który masz już w kuchni, a twój dywan będzie wyglądać jak nowy. Podpowiadamy, jak przygotować domowy roztwór do czyszczenia dywanów, aby móc cieszyć się jego doskonałym wyglądem.

Dywany sprawiają, że przestrzeń staje się cieplejsza i przytulniejsza. Jednak należy pamiętać o tym, aby dywan czyścić przynajmniej kilka razy w roku. Na szczęście nie musimy kupować drogich środków chemicznych. Wystarczy, że poznasz kilka trików ułatwiających czyszczenie dywanów, a sprzątanie pójdzie ci w mgnieniu oka. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Domowy sposób na pranie dywanu na sucho. Wystarczy mąka ziemniaczana

Okazuje się, że do wyczyszczenia dywanu potrzebujesz tylko jednego produktu, który najprawdopodobniej masz już w kuchni. Chodzi o mąkę ziemniaczaną. Należy wysypać mąkę na zabrudzoną powierzchnię dywanu, a następnie pozostawić ją na cały dzień. Po upływie 24 godzin trzeba odkurzyć dywan. Dzięki temu pozbędziesz się uporczywej plamy na dywanie. Pamiętaj jednak, że ten trik sprawdzi się, tylko jeśli zabrudzenie było świeże. Niestety mąka ziemniaczana nie poradzi sobie ze starymi zabrudzeniami. Innym produktem, który także pomoże ci pozbyć się nowo powstałych plam, jest talk. Należy go użyć w taki sam sposób jak mąki ziemniaczanej. 

Niezawodny ocet pomoże nam wyczyścić dywan. Jak przygotować roztwór? 

Ocet nie tylko pomorze nam umyć okna oraz wyczyścić kuchnię, ale także zadba o nasze dywany. Do stworzenia mieszaniny na bazie octu, potrzebujesz także wody oraz proszku do prania dywanów. Połącz ze sobą produkty, tak aby powstała papka, a następnie nanieś ją na dywan i pozostaw na kilkanaście do kilkudziesięciu minut. Później odkurz miejsce, w którym znajdowała się plama. Jeśli zapach octu jest dla ciebie drażniący, to polecamy dodać do mieszanki kilka kropel olejku eterycznego np. lawendowego lub cytrynowego. 

Więcej o: