Jak przechować fuksję przez zimę? Niezawodne sposoby pomogą jej znów pięknie zakwitnąć wiosną

Jak przezimować fuksję? Jest pięknym kwiatem, który potrafi świetnie ozdobić ogród. Niestety nie jest zbyt odporna na niskie temperatury. Roślina pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie raczej nie zdarza się, aby termometry wskazały wartości poniżej zera. Sprawdź, jak przechować fuksję na zimę, aby znów zachwyciła kwiatami na wiosnę.

Fuksja jest pięknym kwiatem o różowo fioletowych barwach. Wiele osób chętnie hoduje ją w swoim ogrodzie, ponieważ stanowi wspaniałą ozdobę. Jednak niskie temperatury, nie będą sprzyjać jej kwitnięciu. Zobacz, jak zabezpieczyć fuksję na zimę. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy

Jak przygotować fuksję na zimowanie? Pamiętaj o tych zasadach

Fuksje powinieneś trzymać na zewnątrz jak najdłużej. Sprzyja to rozwojowi rośliny. Jednak pamiętaj, że jesienią, kwiat przerwie okres wegetacji. W tym czasie nie będzie ona potrzebować składników odżywczych, dlatego od tego momentu, nie powinno się jej już nawozić. Wstrzymaj się także z częstym podlewaniem rośliny. Kiedy wiesz, że nadchodzą pierwsze przymrozki, zabierz fuksję do jakiegoś pomieszczenia, na przykład do garażu lub piwnicy. 

Jak przechować fuksję przez zimę? Podpowiadamy

Fuksję możesz przezimować na przykład w garażu lub piwnicy. Pamiętaj jednak, że temperatura, która w nich panuje, powinna mieścić się pomiędzy 5, a 8 stopniami Celsjusza. Ogranicz także podlewanie rośliny. Dbaj, tylko aby korzenie nie uległy przesuszeniu. Z tego względu, wilgotność w miejscu przechowywania fuksji, również nie powinna być zbyt duża! Jeśli potrzebujesz osuszyć pomieszczenie, sprawdź, jak zrobić domowy pochłaniacz wilgoci w tym artykule.

W jaki sposób wybudzić fuksję po okresie zimowania? Trzeba ją przenieść

Okres, w którym należy wybudzać fuksję, zwykle wypada między grudniem a marcem. Należy przenieść ją do pomieszczenia o świetle rozproszonym. Ważne, żeby nie było w nim za ciemno, ale też, żeby światło nie padało bezpośrednio na roślinę. Temperatura, która powinna panować w pomieszczeniu, wynosi około 15 stopni Celsjusza. W tym czasie warto zacząć także obfite podlewanie kwiatu. Kiedy minie zagrożenie przymrozków, co zwykle wypada około czerwca, fuksja może wrócić na swoje stałe miejsce.

Więcej o: