Nałóż odrobinę na rzęsy, a będą wydłużone i podkręcone. Ten trik zadziała lepiej niż maskara

Długie, gęste i podkręcone - o takich rzęsach marzy wiele kobiet. By osiągnąć oczekiwane efekty, często sięgamy po różne kosmetyki, odżywki czy zabiegi. Okazuje się, że niepotrzebnie wydajemy krocie. Równie spektakularne rezultaty można uzyskać dzięki tym prostym trikom, które kosztują grosze.

By móc cieszyć się długim i gęstym wachlarzem rzęs, często sięgamy po różne maskary, tusze do rzęs i drogie zabiegi. Tymczasem równie niesamowite efekty można uzyskać dzięki banalnie prostym i tanim trikom. Wystarczy, że sięgniesz po produkty, które kosztują grosze, a uzyskasz efekt jak po liftingu rzęs czy drogiej maskarze. O jakim produkcie mowa? Sprawdźmy.

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Więcej podobnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nałóż odrobinę na rzęsy. Ten trik sprawi, że będą podkręcone i wydłużone

Wiele niepozornych produktów okazuje się mieć znacznie szersze zastosowanie, niż nam się wydawało. Jednym z nich jest wazelina kosmetyczna. Możesz ją zastosować również do wydłużenia i podkreślenia rzęs. Będziesz potrzebować jedynie wazeliny, zalotki i czystej szczoteczki do rzęs.

  • Zaaplikuj odrobinę wazeliny na zalotkę.
  • Przyłóż ją do rzęs. Przy pomocy czystej szczoteczki dokładnie wyczesz włoski.

Rzęsy powinny być podkręcone, wydłużone i przyciemnione bez pomocy tuszu czy maskary. Jak dokładnie przeprowadzić zabieg i jakich efektów możesz się spodziewać zaprezentowała TikTokerka Jacqueline Kilikita.

Domowe sposoby na długie i gęste rzęsy. Sięgnij po te produkty

Tusz pozwoli uzyskać chwilowe efekty. Czysta wazelina wzmocni i zagęści rzęsy, choć pierwsze rezultaty pojawią się po dość długim czasie. By cieszyć się nimi na długo lub osiągnąć efekt w kilka tygodni, warto sięgnąć po domowe sposoby, które zagęszczą i wzmocnią włoski. Oto kilka z nich.

  • Olej rycynowy. To najlepszy produkt, który wzmocni i zagęści zarówno rzęsy, jak i brwi. Najlepiej nakładaj go na noc. Po demakijażu i dokładnym oczyszczeniu rzęs nałóż olej rycynowy przy pomocy patyczka kosmetycznego. Wmasuj delikatnie w cebulki włosków, rozczesz je też przy pomocy czystej szczoteczki. Nakładaj regularnie.
  • Oliwa z oliwek. Kroplę oliwy nałóż na rzęsy przy pomocy patyczka kosmetycznego. Dokładnie wyczesz włoski przy pomocy czystej szczoteczki. Uważaj, by produkt nie dostał się do oka. Zabieg wykonuj codziennie wieczorem przez miesiąc.
Więcej o: