Kiedy wypadają ferie zimowe 2023? Lista województw i terminy

Przypadająca na zimowe miesiące 2-tygodniowa przerwa od zajęć szkolnych to czas, na który czeka wielu uczniów. Jak co roku, terminy odpoczynku od lekcji są ustalane dla każdego z województw. Kiedy wypadają ferie zimowe 2023? Gdzie zaczynają się najwcześniej, a gdzie najpóźniej? Sprawdzamy.

Ferie zimowe to doskonały moment zarówno na odpoczynek od szkoły i nabranie sił na dalszą naukę, jak i udanie się z bliskimi na wyjazd w góry i jazdę na nartach. Uczniowie z całej Polski, w zależności od miejsca zamieszkania, będą mogli cieszyć się z tego okresu w różnych terminach. Kiedy wypadają ferie w 2023 roku?

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Ferie zimowe 2023. Śląskie na początek, mazowieckie na koniec

Najwcześniej z ferii zimowych będą mogli się cieszyć uczniowie z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Na zimowy odpoczynek od szkoły udadzą się 16 stycznia, a do zajęć wrócą 30 stycznia. W międzyczasie na przerwę udadzą się uczniowie z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego; w ich przypadku ferie zimowe 2023 potrwają od 23 stycznia do 5 lutego.

Kolejna tura wolnego od szkolnych zajęć przypada na okres od 30 stycznia do 12 lutego. Wtedy to z przerwy będą się cieszyć uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ferie 2023 w mazowieckim, dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim potrwają z kolei od 13 lutego do 26 lutego.

Ferie 2023 - terminy i województwa

  • 16-29 stycznia: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 23 stycznia - 5 lutego: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia - 12 lutego: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13-26 lutego: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Tak jak w poprzednich latach, w nadchodzące ferie zimowe ponownie najciekawszą atrakcją wydają się być wyjazdy na narty. Wiele schronisk i ośrodków wczasowych od dłuższego czasu posiada oferty zarówno dla gości prywatnych, jak i grup zorganizowanych.

Zobacz też: Najpierw pandemia, teraz inflacja. Jest drogo, a Polacy nie chcą przepłacać. Branża turystyczna drży

Więcej o: