Jaki agregat prądotwórczy do domu? Niezbędna wiedza dla każdego, kto chce uniknąć awarii

W obecnych czasach grożą nam awarie prądu. Nie będą one spowodowane tylko zjawiskami atmosferycznymi, ale także i kryzysem energetycznym. Warto więc zabezpieczyć się wcześniej i kupić agregat prądotwórczy do domu. Jak wybrać agregat prądotwórczy i dlaczego to ważne?

Agregat prądotwórczy może być idealnym rozwiązaniem na regularne awarie prądu. W obecnym czasie każdy z nas jest narażony na braki w dostawach. Niestety nie jest to spowodowane wyłącznie zjawiskami atmosferycznymi. Sprawdź jaki agregat prądotwórczy, będzie najlepszy do twojego domu

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak oszczędzić pieniądze, oszczędzając prąd?

Agregat prądotwórczy na awarie. Jaki wybrać? 

Jeśli zdecydowałeś się na zakup agregatu prądotwórczego, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jeśli chcemy takie urządzenie do domu jednorodzinnego, to świetnie sprawdzi się generator jednofazowy o napięciu 230 V. Na rynku będziesz mógł znaleźć również agregaty trójfazowe o napięciu 400 V, jednak te lepiej sprawdzą się na przykład na działkę lub plac budowy. Zwróć także uwagę na mobilność i samą konstrukcję urządzenia, które chcesz nabyć. Jeśli wiesz, że generator będziesz wyjmował tylko w sytuacji awarii, lepiej kupić taki, który może być bezpiecznie przenoszony oraz który nie będzie zbyt ciężki. W takiej sytuacji pomyśl o przenośnym agregacie prądotwórczym. Zwróć także uwagę na czas pracy agregatu oraz pojemność zbiornika paliwa.

Agregat prądotwórczy do domu. Jaką powinien mieć moc? Zobacz, jak to sprawdzić

Warto zwrócić uwagę, że napięcie nie jest tym samym co moc urządzenia. Dlatego, zanim pójdziesz na zakupy, sprawdź jakiej mocy generatora będziesz potrzebować. Możesz się dowiedzieć, w jaki sposób to obliczyć tutaj. Jeśli kupisz agregat o zbyt małej mocy, może on nie być w stanie zasilić wszystkich twoich urządzeń. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w generator, którego łączna moc będzie większa niż ta, która jest potrzebna wszystkich twoich sprzętów w domu. 

Więcej o: