Zbliżają się Andrzejki. Oto najciekawsze pomysły na wróżby andrzejkowe nie tylko dla dzieci

Zbliża się wigilia świętego Andrzeja. Święto nie jest oficjalnie ustanowionym, jednak wiele osób mimo wszystko je obchodzi. Ten okres jest ściśle związany z wróżbami i wspólną zabawą ze znajomymi. Sprawdź, nietypowe sposoby na spędzenie Andrzejkowej nocy.

Noc andrzejkowa to czas wróżb i wspólnej zabawy ze znajomymi. Choć większość z nas wróżby kojarzy z woskiem, to jednak istnieją też inne sposoby! Poznaj mniej znane, a jednak wciąż interesujące sposoby na wróżenie w andrzejkową noc.  

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Makijaż na Andrzejki

Wypróbuj ten sposób. Potrzebne będą papier, woda i miska

Ten sposób na wróżby nazywa się "Marzeniami na powierzchni". Wytnij z papieru mniejsze kwadratowe kawałki. Na każdej wyciętej karteczce, napisz swoje marzenia. Możesz ich zapisać, ile zechcesz. Następnie każdą złóż na cztery i odłóż na bok, dopóki, wszystkie nie będą gotowe. W kolejnym kroku wrzuć wszystkie przygotowane karteczki do miski wypełnionej wodą. Obserwuj, która wypłynie pierwsza, to marzenie będzie miało największe szanse, aby się spełnić. 

Użyj kubków. Zobacz, jak możesz wykorzystać je do wróżb

Na początek, przygotuj pięć kubków. Następnie przygotuj 4 przedmioty: lalkę (małą, aby zmieściła się do kubka), obrączkę, monetę oraz kwiat. Jeśli nie masz, którejś z potrzebnych rzeczy, przygotuj karteczki z odpowiednimi napisami. Ukryj wszystko pod kubkami, a jeden pozostaw pusty. Następnie przemieszaj kolejność, tak by nikt nie był w stanie przypomnieć sobie, pod którym znajduje się dany przedmiot. W ostatnim kroku razem ze znajomymi odkrywajcie po kolei po jednym kubku. Znaczenie wylosowanych rzeczy będzie następujące: 

  • Lalka będzie wróżbą dla macierzyństwa w niedalekiej przyszłości,
  • Obrączka zwiastuje małżeństwo,
  • Moneta będzie oznaczała bogactwo,
  • Kwiat symbolizuje szczęście,
  • Pusty kubek - tę osobę czeka samotność.

Jeśli masz atrament, wykorzystaj go. Potrzebna jest jeszcze tylko kartka papieru

Przy użyciu atramentu, stwórz na środku kartki kleks. Następnie złóż ją na pół, tak aby substancja rozmazała się po powierzchni, tworząc wzór. Kiedy otworzysz kartkę, sprawdź, co na niej widzisz. Jeśli to drzewo, to czeka cię niedługo romans, jeśli motyl czeka cię przelotna romantyczna znajomość. Jednak jeśli widzisz zarys twarzy, może to oznaczać, że masz w związku rywala.

Więcej o: