Imiona, które przynoszą szczęście. To z nimi wiążą się pomyślność i dobrobyt

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwy. Przyszli rodzice zwykle zastanawiają się, jakie będzie pasować do ich pociechy i czy będzie z niego zadowolona w przyszłości. Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, co dane oznacza i czy wybrane imię przyniesie szczęście oraz dobrobyt.

Wybierając imiona dla dzieci, często kierujemy się tradycją czy przesądami. Uważa się bowiem, że niektóre z nich przynoszą pecha, inne z kolei mają nieść szczęście i dobrobyt. Podpowiadamy zatem, które znalazły się na tej drugiej liście.

Zobacz wideo Uchodzisz za osobę kulturalną czy raczej roszczeniową? Prawda może cię zaskoczyć!

Więcej podobnych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Imiona, które przynoszą szczęście i dobrobyt. To dobry wybór dla chłopca

Niektórzy uważają, że to tylko tradycja, a pochodzenie imienia nie ma związku z tym, jakie życie będzie wiódł noszący je człowiek. Inni z kolei wierzą, że z niektórymi imionami wiąże się pomyślność i dobrobyt. O jakich dokładnie mowa? Oto one:

  • Wiktor – pochodzi z łacińskiego victor, co oznacza "zwycięzca". To zwykle poukładany i spokojny mężczyzna, pełen optymizmu i pogody ducha. Ma szczęście zarówno w życiu zawodowym, jak i w kontaktach z ludźmi. A dzięki temu może odnosić wiele sukcesów.
  • Julian – to imię również pochodzi z łaciny. To zwykle opanowany, życzliwy i dobrze zorganizowany mężczyzna, który odnosi wiele sukcesów w życiu zawodowym. Dobrze czuje się na wysokich stanowiskach. Szczęście dotyczy też życia rodzinnego. Rodzinę stawia na pierwszym miejscu.

Imiona przynoszące szczęście dziewczynkom. Zwiastują pomyślność

  • Blanka – to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa blankus, czyli biały, jasny. To kobieta uczuciowa, niezależna, obdarzona talentami. Zwykle pragnie być wolną i artystyczną duszą. Daleko jej do bycia perfekcyjną panią domu. Szczęście i powodzenie są jej pisane.
  • Edyta – to imię pochodzenia starogermańskiego, od staroangielskich słów ead, dobrobyt, i gyth, walka. To zwykle kobieta obdarzona intuicją i wyobraźnią, wytrwałością i ogromnym zaangażowaniem. Chętnie pomaga innym, jest dobrze zorganizowana. Upór pozwoli jej osiągnąć sukces.
Więcej o: