W jakiej temperaturze prać pościel? Wiele osób popełnia ten błąd, narażając swoje zdrowie

Wiele osób pierze pościel w za niskich temperaturach, dlatego warto zadać sobie pytanie: w ilu stopniach prać pościel? Niestety, zła temperatura może prowadzić do namnażania się bakterii, roztoczy i grzybów. Podpowiadamy, w jakiej temperaturze prać pościel, aby nie narazić na szwank naszego zdrowia.

Podczas snu na naszej pościeli pozostaje martwy naskórek, pot oraz łój, które stają się pożywką dla groźnych roztoczy, grzybów oraz bakterii. Sprawdź, co ile należy zmienić pościel, aby nie miała negatywnego wpływu na nasze zdrowie. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

W jakiej temperaturze prać pościel? Dzięki temu zabijemy wszystkie bakterie 

Najlepszą pościelą będzie ta wykonana z naturalnej tkaniny np. z bawełny. Możemy ją prać w temperaturze 60 stopni. Wstawienie pościeli na program o tej temperaturze pozwoli nam pozbyć się z materiału brudu, bakterii, roztoczy oraz grzybów. Dodatkowo warto po praniu wyprasować pościel, wówczas będziemy mieć pewność, że pozbyliśmy się z niej wszystkich organizmów, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Z kolei, pościel satynową, czy wykonaną z innego materiału sztucznego możemy prać w 40 stopniach. Natomiast tą uszytą z jedwabiu pierzemy maksymalnie w 30 stopniach. Należy także pamiętać o użyciu łagodnego środka czyszczącego, odpowiedniego do prania tego rodzaju włókna. 

Sposób na długie i gęste rzęsy? Weź 10 zł i idź do apteki. Tam znajdziesz rozwiązanie (zdjęcie ilustracyjne) Nałóż odrobinę na rzęsy. Ten trik sprawi, że będą wydłużone i podkręcone

Jak często zmieniać pościel? Lepiej nie śpij za długo w jednym komplecie 

Pościel należy prać nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. Po tym czasie zaczynają namnażać się baterie oraz grzyby, a także roztocza. Jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o higienę naszej pościeli, możemy zacząć borykać się z chorobami skóry oraz alergiami, a także nabawić się problemów z oddychaniem. Jeśli chcesz, aby twoja pościel była miękka, dodaj do prania płynu zmiękczającego. 

Czyszczenie ramy w oknie Jak wyczyścić pożółkłe ramy okienne? Potrzebne produkty masz w kuchni!

Więcej o: