Jak się pozbyć smrodu z rur? Te niezawodne sposoby szybko zwalczą brzydki zapach w łazience

Nieprzyjemny zapach z odpływu prysznica czy umywalki może pojawić się, nawet kiedy regularnie sprzątasz. Zanim jednak sięgniesz po silne detergenty, wypróbuj domowe sposoby na pozbycie się problemu. Potrzebny produkt masz w kuchni. Wsyp to do odpływu i zapomnij o okropnych zapachach.

Nawet największe czyściochy czasem mogą mieć ten problem. Przykry zapach z odpływu w łazience może spotkać każdego. W tym pomieszczeniu jest wyjątkowo dużo wilgoci oraz często panuje podwyższona temperatura, co sprzyja namnażaniu się bakterii, które w efekcie powodują nieprzyjemny zapach. Istnieją jednak domowe sposoby na walkę z problemem, dzięki którym zaoszczędzisz na niepotrzebnej chemii

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak udrażniać rury?

Sposób na zapach z rur. Stosuj te zasady, a problem przykrego zapachu nigdy cię nie dotknie

Przykry zapach z rur w łazience, powodują włosy i resztki kosmetyków. Przez wysoką wilgoć i temperaturę zachodzą procesy gnicia, które powodują smród. Jeśli chcesz temu zapobiec, pamiętaj o regularnym oczyszczaniu odpływu z włosów i resztek z kosmetyków. Możesz ułatwić sobie gromadzenie się zanieczyszczeń, umieszczając na odpływie sitko czyszczące. Pamiętaj też, o regularnym udrażnianiu rur. Nie musisz jednak wydawać pieniędzy na drogie detergenty. Możesz użyć domowych sposobów, które idealnie sprawdzą się do regularnego stosowania. 

Jak pozbyć się zapachu z odpływu? Wykorzystaj sodę oczyszczoną i ocet

Jeśli masz problem z nieprzyjemnym zapachem z odpływu, skorzystaj z tego sposobu. Wymieszaj ze sobą dokładnie 1/3 szklanki sody oczyszczonej oraz 1/3 szklanki octu. Następnie, przygotowany roztwór wlej do odpływu, którego dotyczy problem. Zostaw wszystko na godzinę. W ostatnim kroku spłucz wszystko wrzącą wodą. Jeśli nie chcesz używać octu, możesz użyć także soku z cytryny. Wtedy jednak musisz przygotować pół szklanki soku z cytryny oraz pół szklanki sody oczyszczonej. Reszta instrukcji pozostaje taka sama.

Więcej o: