Jak uszczelnić okna i zaoszczędzić? Wystarczy jeden produkt, a ciepło przestanie uciekać z domu

Zbliża się zima i temperatura staje się coraz niższa. Dobre uszczelnienie okien to podstawa, aby zachować ciepło w twoim domu. Pozwoli ci to także zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Sprawdź, co możesz zrobić, aby skutecznie uszczelnić okna w banalny sposób!

Rachunki za ogrzewanie stają się coraz większe, a zima zbliża się wielkimi krokami. Na dworze jest coraz chłodniej. Dlatego warto zadbać o uszczelnienie okien, aby zatrzymać ciepło w domu i oszczędzić. Dzięki tym produktom, w banalny sposób zadbasz o to, aby chłód nie był problemem.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak sprawić, aby twoje okna lśniły?

Jak uszczelnić okna? Najpierw sprawdź, czy twoje okna są szczelne

Na początek, zanim zajmiesz się uszczelnianiem okna, sprawdź, czy jest to potrzebne. Na początek włóż między ościeżnicę, a skrzydło okna jedną kartkę papieru. Następnie zamknij okno i pociągnij za kartkę. Jeśli wysunie się ona bez problemu, będzie to oznaczać, że okno wymaga uszczelnienia. Innym sposobem jest zwyczajna obserwacja! Zamknij okna i przypatrz się zasłonom. Jeśli poruszają się minimalnie, oznacza to, że okna są nieszczelne. 

Zanim rozpoczniesz uszczelnianie, sprawdź uszczelki w oknach

Jeśli test wykazał, że okna są nieszczelne, warto sprawdzić na początek stan uszczelek. Niestety, ale kiedy są uszkodzone, będą wymagały wymiany przez profesjonalistę. Sprawdź, czy są na nich jakieś dziury lub pęknięcia. Jeżeli nie znalazłeś nic takiego, możesz śmiało uszczelnić okna naszym sposobem! Sprawdź także, jak poradzić sobie z pożółkłymi ramami okiennymi tutaj

Do uszczelnienia okien użyj pianki! Sprawdź ten sposób

Do uszczelnienia okna, będziesz potrzebować specjalnej pianki. Możesz ją kupić w każdym sklepie budowlanym. Zalej nią nieszczelne obszary, a następnie poczekaj, aż substancja zastygnie. Nie obawiaj się! Pianka nie jest trudna do usunięcia, więc nawet jeśli nałożysz jej za dużo, nie będzie problemu. Kiedy wszystko zastygnie, sprawdź, czy nie ma problemu z zamknięciem okna. Dzięki takiemu uszczelnieniu, ciepło już nigdy nie będzie uciekać z twojego domu!

Więcej o: