Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda byli najpiękniejszą parą epoki. Odeszła, bo "był zbyt dobry"

Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda pracowali razem przy filmie "Samson", w którym aktorka wcieliła się w rolę Stasi. Wajda był wtedy żonaty z Zofią Żuchowską, mimo tego zachwycił się młodą i piękną artystką. Poznajcie historie złotej pary lat 60.

Między Beatą Tyszkiewicz a Andrzejem Wajdą na poważnie zaiskrzyło przy okazji współpracy na planie filmu "Popioły" z 1965 roku.

Zobacz wideo Historia nagości w polskim kinie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Andrzej Wajda i Beata Tyszkiewicz. Historia miłości najpiękniejszej pary epoki

W 1967 roku słynny reżyser uzyskał rozwód, po czym od razu poślubił Beatę Tyszkiewicz. Para wkrótce doczekała się córki, Karoliny. Państwo młodzi zamieszkali w dworku w Głuchach niedaleko Wyszkowa. Ich małżeństwo rozpadło się jednak niecałe dwa lata później. Jaka była przyczyna?

Andrzej Wajda i Beata Tyszkiewicz. Spekulacje i fakty wokół rozstania pary

Wokół rozstania najpiękniejszej pary epoki narosło wiele plotek i kontrowersji. Jakie były przyczyny rozwodu? Zarówno Beata, jak i Andrzej byli bardzo skupieni na swoich karierach. Oboje często gościli za granicą.

Ich związek był coraz trudniejszy ze względu na napięty grafik pracy Andrzeja Wajdy i pragnienie większej niezależności Beaty Tyszkiewicz. Gwiazda postanowiła odejść od męża i to ona zakomunikowała o tym mężowi.

Koniec przychodził powoli, w pewnym momencie dopadła nas bezsilność. Teraz widzę, że nie dorosłam do takiego związku, nie wiedziałam, czego oczekuję od życia. Pięć lat byliśmy razem. Andrzej był zbyt dobry, a ja tego nie potrafiłam docenić

- wspomina słynna aktorka w wywiadzie z Kultura.dziennik.pl.

O innej przyczynie rozstania sławnej pary pisał w książce "Ostatnie słowo" Andrzej Żuławski. Twierdził w niej, że za rozstaniem słynnej pary stał inny mężczyzna.

Andrzej Wajda i Beata Tyszkiewicz rozstali się w 1968 roku. W rok później otrzymali rozwód. Jak przyznała po latach Tyszkiewicz, decyzja o rozstaniu była błędem.

Więcej o: