Czyszczenie kostki brukowej z chwastów i mchu. Produkt za 4 zł rozwiąże uporczywy problem na długo

Czyszczenie kostki brukowej nie należy do najprzyjemniejszych. Warto wiedzieć, jak pozbyć się mchu i chwastów, zanim bruk zarośnie na dobre. Podpowiadamy, jak szybko i skutecznie pozbyć się mchu i chwastów wrastających w kostkę brukową. Okazuje się, że nie musisz sięgać po specjalistyczne preparaty. Wystarczy, produkt z kuchennej szafki.

Większość osób decyduje się na brukowe podjazdy przed swoimi domami, niestety ich urodę często psują wyrastające między nimi chwasty oraz mech. Sprawdź, jakich produktów użyć, aby pozbyć się niechcianych roślin. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Jak pozbyć się mchu i chwastów? Ocet to sprawdzony specyfik

Ocet pomaga nam uporać się z domowym sprzątaniem, ale nie tylko. Sprawdzi się także przy pracy w ogrodzie. Jak należy go użyć, aby chwasty i mech zniknęły z kostki brukowej? Ocet należy zmieszać z wodą w proporcjach 2:1 i obficie spryskać nim kostkę. Należy go stosować, kiedy na zewnątrz jest sucho, słonecznie i bezwietrznie, a temperatura powietrza nie przekracza 15 stopni. Opryskane miejsce powinno pozostać suche przez następną dobę. Jeśli dojdzie do opadów deszczu, to woda rozcieńczy roztwór i spłucze go z roślin. Wówczas nie pozbędziemy się mchu oraz chwastów. 

Jak wyczyścić kostkę brukową? Do starych chwastów użyj octu o większym stężeniu 

Do oprysku kostki brukowej możemy wykorzystać ocet spirytusowy o stężeniu od 10 do 20 procent. Ten o niższym stężeniu sprawdzi się przy młodych chwastach, jednak jeśli na twoim podjeździe pojawiły się już rośliny ze zdrewniałymi łodygami, to znaczy, że należy sięgnąć po ocet 20 proc. Może się okazać, że jednorazowe spryskanie kostki brukowej nie przyniesie oczekiwanego efektu, w takiej sytuacji należy powtórzyć czynność dwa, a czasem nawet trzy razy. To sprawi, że po każdym oprysku chwastów będzie odrastać coraz mniej. 

Ocet nie tylko pozwoli ci pozbyć się chwastów oraz mchu. Dzięki niemu usuniesz także plamy po benzynie, oleju silnikowym czy tłuszczu. Wystarczy, że spryskasz je tym samym roztworem, którego użyłeś do zwalczania chwastów. Preparat pozostaw na godzinę, a następnie zmyj go wodą. 

Więcej o: