Nie tylko przyprawa! Te zaskakujące zastosowania soli warto znać. Znacznie ułatwiają życie

Sól to właściwie najpopularniejsza przyprawa na świecie. Niewielu jednak wie, że ma ona zastosowanie nie tylko w kuchni. Sprawdź jak wykorzystać sól w codziennej pielęgnacji, czy też, dlaczego warto wsypać ją do kawy!

Choć sól kojarzy nam się głównie z dobrą kuchnią, to jednak okazuje się, że ma ona znacznie więcej zastosowań. Możesz jej użyć w codziennej pielęgnacji, a nawet wsypać ją do kawy! Sprawdź, w jaki sposób wykorzystasz sól poza kuchnią!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nietypowe zastosowania popularnych produktów

Jak wykorzystać sól kuchenną? Użyj jej jako peeling!

Popularna przyprawa, którą najczęściej wykorzystujesz w kuchni, może pomóc ci w pielęgnacji. Sprawdź ten sposób na przygotowanie naturalnego peelingu. Potrzebujesz jedynie soli i oliwy z oliwek. Weź miskę i wymieszaj w niej dokładnie składniki, w proporcjach 1:2. Gotową mieszankę nałóż na twarz kolistymi ruchami i pozostaw na chwilę. W ostatnim kroku zmyj wszystko letnią wodą. Twoja twarz, będzie doskonale oczyszczona.

Sól pomoże także usunąć nieprzyjemne zapachy! Zobacz, jak ją wykorzystać

Jeśli wnętrze twoich butów ma przykry zapach, sól może pomóc! Wystarczy, że wsypiesz ją obficie do obuwia i pozostawić na całą noc. Rano, przykry zapach powinien zniknąć. Co więcej, dzięki soli, możesz także pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z dłoni. Zdarza się, że po krojeniu cebuli lub ryby, nasze ręce nie pachną najlepiej. Często jest tak, że zapachu ciężko się pozbyć. Jednak jeśli natrzesz dłonie solą, a następnie dokładnie umyjesz letnią wodą z mydłem, problem powinien zniknąć!

Sól możesz wykorzystać do pozbycia się goryczy kawy! Zobacz, jak to zrobić

Sól może pomóc pozbyć się goryczy z kawy nawet lepiej niż cukier. To bardzo popularny sposób w Turcji i Serbii. Dodaj szczyptę do filiżanki i ciesz się efektem! Niektórzy twierdzą, że lepiej dodać soli jeszcze przed zaparzeniem kawy, jednak możesz sam zdecydować, co ci lepiej smakuje.

Więcej o: