Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Cztery łyżeczki produktu w mig usuną śliskie zacieki

Podczas gotowania często zdarza się, że olej pryśnie na szafki kuchenne. Pozbycie się tłustych zabrudzeń może wydawać się trudne i pracochłonne, jednak wcale nie musi tak być. Jak usunąć tłuszcz z szafek kuchennych? Te triki są idealne na tłuste zacieki.

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu. To w niej przygotowujemy potrawy dla całej rodziny, dlatego tak ważne jest, dbanie o czystość tego pomieszczenia. Na szczęście, aby twoja kuchnia lśniła, nie musisz kupować drogich środków chemicznych. W sprzątaniu pomogą ci produkty, które masz już w domu. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak pozbyć się tłuszczu z mebli? Wystarczy produkt za 2 złote

Tłuste plamy z szafek kuchennych usuniesz dzięki cytrynie i sodzie oczyszczonej. Do przygotowania roztworu potrzebujesz dwie szklanki ciepłej wody, cztery łyżeczki sody oczyszczonej oraz sok z cytryny. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki, a następnie przelej roztwór do butelki z atomizerem i spryskaj specyfikiem plamy. Pozostaw środek na plamach na kilka minut, aby lepiej zadziałał i zmyj go z szafek gąbką. Jeśli zabrudzenia nie zejdą za pierwszym razem, należy ponownie zastosować preparat.  

Mycie okien octem. Zdjęcie ilustracyjne Mycie okien octem. Wykorzystaj ostatnie ciepłe dni przed świętami

Jak wyczyścić szafki kuchenne? Przygotuj roztwór z octu

Tłustych plam pozbędziemy się, rozprowadzając ocet na blat oraz szafki. Wystarczy przelać płyn do  butelki z atomizerem i rozpryskać w zaburzonych miejscach. Ocet powinien pozostać na blatach oraz szafkach na kilkanaście minut. Po upływie tego czasu należy zetrzeć go gąbką lub ściereczką do sucha. 

Kran (zdjęcie ilustracyjne) Jak oszczędzać wodę? Dzięki tym sposobom twoje rachunki będą niższe

Ten domowy sposób usunie tłuste plamy z blatu. Wystarczy użyć sody oczyszczonej 

Niektórym osobom przeszkadza intensywny zapach octu, na szczęście możesz go zastąpić innym produktem. Soda oczyszczona również upora się z tłustymi plamami. Wystarczy rozpuścić cztery łyżeczki produktu w litrze wody. Następnie przelej roztwór do butelki z atomizerem lub nalej go bezpośrednio na gąbkę i rozprowadzać po zabrudzonych miejscach.

Więcej o: