Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Cztery łyżeczki produktu w mig usuną śliskie zacieki

Podczas gotowania często zdarza się, że olej pryśnie na szafki kuchenne. Pozbycie się tłustych zabrudzeń może wydawać się trudne i pracochłonne, jednak wcale nie musi tak być. Jak usunąć tłuszcz z szafek kuchennych? Te triki są idealne na tłuste zacieki.

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu. To w niej przygotowujemy potrawy dla całej rodziny, dlatego tak ważne jest, dbanie o czystość tego pomieszczenia. Na szczęście, aby twoja kuchnia lśniła, nie musisz kupować drogich środków chemicznych. W sprzątaniu pomogą ci produkty, które masz już w domu. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak pozbyć się tłuszczu z mebli? Wystarczy produkt za 2 złote

Tłuste plamy z szafek kuchennych usuniesz dzięki cytrynie i sodzie oczyszczonej. Do przygotowania roztworu potrzebujesz dwie szklanki ciepłej wody, cztery łyżeczki sody oczyszczonej oraz sok z cytryny. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki, a następnie przelej roztwór do butelki z atomizerem i spryskaj specyfikiem plamy. Pozostaw środek na plamach na kilka minut, aby lepiej zadziałał i zmyj go z szafek gąbką. Jeśli zabrudzenia nie zejdą za pierwszym razem, należy ponownie zastosować preparat.  

Jak wyczyścić szafki kuchenne? Przygotuj roztwór z octu

Tłustych plam pozbędziemy się, rozprowadzając ocet na blat oraz szafki. Wystarczy przelać płyn do  butelki z atomizerem i rozpryskać w zaburzonych miejscach. Ocet powinien pozostać na blatach oraz szafkach na kilkanaście minut. Po upływie tego czasu należy zetrzeć go gąbką lub ściereczką do sucha. 

Ten domowy sposób usunie tłuste plamy z blatu. Wystarczy użyć sody oczyszczonej 

Niektórym osobom przeszkadza intensywny zapach octu, na szczęście możesz go zastąpić innym produktem. Soda oczyszczona również upora się z tłustymi plamami. Wystarczy rozpuścić cztery łyżeczki produktu w litrze wody. Następnie przelej roztwór do butelki z atomizerem lub nalej go bezpośrednio na gąbkę i rozprowadzać po zabrudzonych miejscach.

Więcej o: