Jerzy Połomski nie żyje. Z tą kobietą łączyły go "najcieplejsze uczucia". Dlaczego wolał być sam?

14 listopada 2022 roku w wieku 89 lat zmarł Jerzy Połomski. Jeden z najwybitniejszych piosenkarzy powojennej Polski, był jednocześnie najbardziej znanym singlem, czym wzbudzał wiele kontrowersji i plotek. Skąd jego decyzja?

Jerzy Połomski był legendarnym polskim piosenkarzem i jednocześnie najpopularniejszym singlem. Artysta przez blisko 60 lat występował na polskiej scenie muzycznej. Największe tryumfy sceniczne święcił w latach 60. i 70. przebojami "Bo z dziewczynami", "Cała sala śpiewa z nami", "Nie zapomnisz nigdy".

Zobacz wideo L.U.C. opowiada o współpracy z Renatą Przemyk i Tomaszem Kotem

Jerzy Połomski zmarł. Był najpopularniejszym polskim singlem

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jerzy Połomski niezmiennie wzbudzał sympatię i szacunek publiczności, tymczasem jego permanentny stan kawalerski wzbudzał falę plotek i kontrowersji. Wokalista bowiem nigdy się nie ożenił i nie doczekał się także potomstwa.

Jerzy Połomski to najsłynniejszy polski singiel. "Ominęły mnie wichury namiętności"

Jerzy Połomski był jedną z najpopularniejszych gwiazd polskiego PRL-u. Słynny piosenkarz unikał skandali. Prawie nigdy nie afiszował się kobietami, a jeśli już pokazywał się w ich towarzystwie, zawsze podkreślał, że były to tylko koleżanki.

Jestem samotny żaglowiec jak żagiel na wzburzonym morzu. Bardzo mi to odpowiada, daje mi swobodę. Ominęły mnie wichury namiętności i nieważne, co ludzie sobie myślą, o co mnie podejrzewają. Ja mam inną prawdę, ale w ogóle mnie to nie interesuje, co sobie kto o mnie myśli. To moje prywatne sprawy

- powiedział w 2016 roku w wywiadzie dla Super Expressu.

Zmarł Jerzy Połomski. Zawsze cenił Edytę Wojtczak. Czy byli parą?

Połomski nigdy nie ukrywał, że nie jest stworzony do stałych związków. Jednak był widywany telewizyjną gwiazdą, Edytą Wojtczak, z którą łączyła go wyjątkowa więź. Na temat tej relacji krążyło wiele domysłów. Para widywana była w warszawskich teatrach i świadkowała na ślubie Haliny Kunickiej i Lucjana Kydryńskiego. Jak się okazało, łączyła ich tylko przyjaźń.

Zawsze miałem z Edytą najszczersze i najcieplejsze uczucia, jednak nie myśleliśmy wcale o ślubie. Między nami jest ciepłe koleżeństwo i to już od wielu lat. Nie chcę jej co prawda za bardzo zamęczać swoją osobą, ale nie ukrywam, że jak się nie widujemy, to jesteśmy ze sobą często na telefonie

- tłumaczył w rozmowie z Faktem wokalista.

Połomski w czerwcu 2021 roku zamieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Przebywał tam aż do śmierci.

Więcej o: