Jak wyczyścić pralkę? Wsyp pół szklanki i nastaw program. Błyskawicznie rozprawi się ze smrodem

Jeśli twoje pranie nieprzyjemnie pachnie po wyjęciu z pralki, może to być znak, że czas wyczyścić urządzenie. Jak wyczyścić pralkę szybko i skutecznie? Wykorzystaj to, co masz w kuchni! Wystarczy pół szklanki podstawowego produktu.

Jeśli nie wietrzy się regularnie pralki, może się z niej wydobywać nieprzyjemny zapach i osadzać kamień. Zanim jednak sięgniesz po drogie detergenty, spróbuj tych domowych sposobów. Potrzebne produkty masz już w kuchni, a efektem będziesz zachwycony! Zobacz także, w jakiej temperaturze, dobrze jest prać pościel w tym artykule.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć plamę z wina?

Jak wyczyścić pralkę szybko i skutecznie? To przez ten błąd pranie ma przykry zapach

Najczęstszym powodem, przez który pranie ma nieprzyjemny zapach, a w pralce rozwija się pleśń, jest zapominanie o wyczyszczeniu dozownika. Jeśli nie pamiętasz o tym elemencie urządzenia, to pomimo wietrzenia i dbania o nie, problem może nie znikać. Jak wyczyścić dozownik? Użyj sody oczyszczonej. Na początek, wyciągnij szufladkę na płyn do prania z pralki. Następnie do dużej miski wlej ciepłą wodę. Dosyp do niej pół szklanki sody oczyszczonej i włóż dozownik. Pozostaw na kilka godzin, żeby zabrudzenia mogły odmoknąć. Następnie wyczyść wszystko ściereczką namoczoną wodą z miski. W ostatnim korku wypłucz wszystko bieżącą wodą i umieść z powrotem w pralce.

Jak wyczyścić pralkę? Użyj kwasku cytrynowego

Jeśli w twoim domu jest twarda woda, kamień może szybko odkładać się w pralce. Najprostszym sposobem, aby się go pozbyć, jest użycie kwasku cytrynowego. Wsyp pół szklanki proszku do dozownika na detergenty. Następnie ustaw program o najwyższej możliwej temperaturze, intensywność obrotów nie ma znaczenia, więc możesz je wyłączyć. Kwasek cytrynowy rozpuści zalegający kamień i pozbędzie się przykrego zapachu z pralki. 

Czyszczenie pralki domowym sposobem. Możesz także użyć octu! 

Dobrym sposobem na czyszczenie pralki, jest także ocet! Wlej do szufladki na płyn do prania jedną szklankę octu. Następnie podobnie jak przy metodzie z sodą, ustaw program o najwyższej możliwej temperaturze. Kiedy pralka skończy, oczyść jeszcze przy pomocy szmatki nasączonej octem sam bęben. Po tym zabiegu kamień zniknie. 

Więcej o: