Tajemnicze galaretki z kosmosu w Karkonoszach. "Nie są to grzyby ani żadne inne znane organizmy"

W ubiegłym tygodniu Karkonoski Park Narodowy opublikował fotografie tajemniczej substancji, która pojawiła się w rejonie Karpacza. Czym jest tajemnicza substancja potocznie zwana "galaretkami z kosmosu" i skąd się wzięła w Karkonoszach?

8 listopada 2022 Karkonoski Park Narodowy pokazał zdjęcia dziwnej, galaretowatej substancji, która została odnaleziona w rejonie Karpacza. Przezroczysty, obślizgły twór nazywany jest potocznie "galaretką z kosmosu". Czym jest tajemnicze znalezisko?

Zobacz wideo 30 procent powierzchni kraju poddane ochronie do 2030 roku. Czy unijny cel jest realny?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Internauci szybko zainteresowali się nietypowym fenomenem. Zdjęcia substancji często goszczą na różnych serwisach społecznościowych. Wiele osób poszukuje jednak odpowiedzi na własną rękę.

Galaretki z kosmosu w Karkonoszach. Spekulacje na temat ich pozaziemskiego pochodzenia

Nie są to grzyby ani żadne inne znane organizmy

- napisał na swoim profilu Karkonoski Park Narodowy.

Leśnicy powołali się na badania pewnej Dunki.

Oleander w domu: jak go pielęgnować, aby rósł bujny i pięknie kwitł? Te sposoby są naprawdę banalne Jak przezimować oleander? Wyjaśniamy, co zrobić aby przetrwał do wiosny

Galaretki z kosmosu w Karkonoszach. Znamy prawdopodobne rozwiązanie zagadki

 Przedstawiciele parku w swoim poście powołują się na doniesienia duńskiej badaczki z 2015 roku.

W 2015 roku duńska badaczka Marie Roland opisała, że jest to żabi lub ropuszy skrzek, który został wydalony przez drapieżniki, np. ptaki, po upolowaniu i zjedzeniu płazów. Niezłożony jeszcze skrzek napęczniał w żołądkach drapieżników, które go zwróciły. Skrzek normalnie pęcznieje w kontakcie z wodą, chroniąc złożone przez płazy jaja. Są też hipotezy, że to jakieś wydzieliny ślimaków. Trudno uznać sprawę za wyjaśnioną

- czytamy we wpisie poniżej.

Jak pozbyć się rybików? Jak skutecznie pozbyć się rybików raz na zawsze? Dzięki temu znikną

Więcej o: