Jak szybko odetkać zatkane ucho? Sprawdzone, domowe sposoby na uciążliwą przypadłość

Każdy z nas kiedyś po basenie miał zatkane ucho. Podobna przypadłość może cię spotkać, kiedy podczas kataru wysmarkasz nos. Nie jest to nic przyjemnego. Mamy jednak sposoby, aby odetkać zatkane ucho. Sprawdź te sprawdzone metody, a problem szybko zniknie.

Z zatkanym uchem spotkał się każdy, kto miał kiedykolwiek katar, leciał samolotem, czy poszedł na basen. Nie jest to nic przyjemnego, a problem potrafi nam dokuczać czasem bardzo długo. Sprawdź, te sprawdzone sposoby na radzenie sobie z zatkanymi uszami. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Niedosłuch skutkiem nadmiernego hałasu

W jaki sposób odetkać zatkane ucho po basenie? Podpowiadamy

Zatkane ucho po wyjściu z basenu to częsta dolegliwość. Jednak problem może dopaść cię, nawet kiedy jesteś pod prysznicem. Jak możesz sobie z nim poradzić? Wykorzystaj siłę grawitacji! Przechyl głowę w stronę, po której masz zatkane ucho. Następnie pociągnij za górną część ucha w stronę czubka głowy. Kanał słuchowy powinien się wtedy wyprostować, a woda swobodnie z niego wypłynąć. Jeśli to jednak było za mało, spróbuj dodać do tego żucie gumy. Przełykanie śliny, również pomaga w udrażnianiu przewodu słuchowego.

W jaki sposób odetkać zatkane ucho, kiedy masz katar? Wypróbuj tę metodę

Powodem, przez który czujesz, że masz zatkane uszy w trakcie kataru, jest obrzęk. Jego złagodzenie przyniesie ulgę w problemie. Zrób sobie inhalację. Pomoże nie tylko na zatkane ucho, ale także udrożni nos. Przygotuj garnek, wodę i olejek eteryczny lub zioła z apteki. Zalej wybrany przez ciebie specyfik wrzącą wodą, a następnie nałóż ręcznik na głowę i nachyl się nad garnkiem. Wdychaj opary przez kilka minut. Uważaj jednak aby nie podrażnić śluzówki nosa zbyt gorącą parą. Pamiętaj też, aby ręcznik trzymać w taki sposób, żeby jak najmniej pary uciekało na boki. Po takim zabiegu powinieneś poczuć ulgę.

W ilu stopniach prać pościel? W jakiej temperaturze prać pościel? Niskie temperatury nie zabiją bakterii

W jaki sposób odetkać zatkane ucho, w trakcie lotu samolotem? Weź ze sobą słodycze

Przy zmianie wysokości, możesz mieć uczucie, że twoje uszy zaczynają się zatykać. Jednym, ze sprawdzonych sposobów jest ssanie landrynek w trakcie lotu. Jeśli jednak to nie pomoże, ściśnij nos i próbuj wydmuchać przez niego powietrze. Pamiętaj, aby mieć wtedy zamknięte usta. Jama ustna wypełni się powietrzem, a uszy powinny się odetkać. 

Pamiętaj, że każdy organizm jest inny i nawet powyższe metody mogą być stosowane jedynie po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Nawet przy domowych metodach trzeba zachować bezpieczeństwo.

Więcej o: