Fazy księżyca: listopad 2022. Nadchodzący nów może mieć decydujący wpływ na twoje życie

Fazy księżyca już od dawien dawna wzbudzają zainteresowanie. To ciało niebieskie, dla wielu ma znaczenie mistyczne, choć jest też udowodnione naukowo, że wpływa na przykład na ocean. Wiele osób przypisuje również specjalne znaczenie fazom księżyca. Sprawdź, jak będą one wyglądać w listopadzie 2022.

Fazom księżyca wiele osób przypisuje wpływ między innymi na nasze samopoczucie, czy zbiory. Warto więc zdawać sobie sprawę, w jakiej aktualnie się znajdujemy. Sprawdź, kiedy była pełnia, a kiedy będzie nów w listopadzie 2022. Zobacz, jak to na ciebie wpłynie.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co Lena Kociszewska robi w czasie pełni księżyca?

Jak wpływa na nas księżyc? Ten temat od dawna budzi zainteresowanie

Wiele osób wierzy, że księżyc ma przede wszystkim wpływ na nasze samopoczucie. W zależności od konkretnej fazy możemy się czuć na przykład bardziej lub mniej zmęczeni. Podobno ma on nawet wpływ na jakość naszego snu. Niektórzy twierdzą, że może on mieć nawet wpływ na cykl miesiączkowy. Nawet w obecnych czasach niektórzy uzależniają od fazy księżyca powodzenie zbiorów! Sprawdź, kiedy najlepiej zająć się ogrodem, a kiedy się od tego wstrzymać, w naszym poprzednim artykule

Kiedy wypadła pełnia w listopadzie 2022? Jaki miała na ciebie wpływ?

Pełnia księżyca przypadła w tym miesiącu na 8 listopada. Jak donosi wiele osób, kiedy nastaje ta faza księżyca, ciężko się im zasypia, a także pogarsza się im nastrój. Ponadto pełnia księżyca jest też idealnym czasem na podcięcie włosów. Niektórzy wierzą, że jeśli zrobi się to w tym czasie, to wspomoże to ich porost i podtrzyma ewentualną koloryzację. Dodatkowo był to też idealny moment, aby posadzić warzywa korzeniowe. 

Kiedy nastąpi nów księżyca w listopadzie 2022? To już niedługo

Nów księżyca nastąpi 23 listopada. W tej fazie, niestety nie zobaczymy go na niebie. To nie oznacza jednak, że nie będzie miał on na nas wpływu! Przeciwnie, w trakcie tej fazy możemy się czuć weselsi i pełni energii! W przeciwieństwie do pełni nów nie będzie nas wyczerpywał. W trakcie tej fazy będziemy bardziej zmotywowani, ale także poprawi się nasza jakość snu. To idealny czas na pracę twórczą lub aktywny odpoczynek!

Więcej o: