TikTokerka zdradza tajemnice sieciówek. "Pierz swoje ubrania po zakupie. Nie są tak czyste, jak myślisz"

Czy kiedykolwiek po przyniesieniu do domu nowo zakupionego ubrania zdarzyło ci się bez wyprania umieścić je w szafie i przy najbliższej okazji założyć na siebie? Jeżeli odpowiedź brzmi - tak, koniecznie zmień ten niezdrowy nawyk! Jak dowodzą dermatolodzy, takie zachowania mogą nie tylko podrażnić twoją skórę, ale również wywołać liczne reakcje alergiczne i wiele więcej...

Wiele osób po dokonaniu i przyniesieniu do domu nowego zakupu nie ma nawyku wkładania go do pralki. Zamiast tego bardzo często umieszczamy ubranie w szafie i przy najbliższej okazji zakładamy je na siebie. Jednak jak dowodzą dermatolodzy, takie zachowanie może nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji. O czym powinnyśmy pamiętać zanim ubierzemy ciuch prosto z sieciówki?

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego warto wyprać nowo zakupione ubranie? O tym musisz pamiętać! 

  • Ubrania ze sklepu mogą wywołać reakcje alergiczne i podrażnić skórę. 

Według badań dermatologicznych przed założeniem na siebie nowo zakupionego ubrania należy wyprać je przynajmniej raz. Nigdy nie ma pewności, jakie chorobotwórcze patogeny oraz środki konserwujące znajdują się na wybranej przez ciebie sukience, bluzce, spodnia, czy wielu innych. 

Niektórzy producenci odzieży używają do konserwacji tkanin substancji chemicznych. Za głównego winowajcę przedstawia się tutaj formaldehyd, która sprawia, że kolor tkaniny jest żywszy, a materiał wykazuje większą odporność na grzyby czy pleśń i zdecydowanie mniej się mnie. 

  • Na ubraniach w sklepie mogą rozwijać się bakterie, drożdżaki i inne drobnoustroje 

Ubrania w sklepach są dotykane i mierzone przez niezliczone ilości osób. Bardzo często zdarza się również, że upadają one na podłogę, po czym są deptane przez nieuważnych klientów. To właśnie wtedy drożdżaki, bakterie kałowe i wiele innych drobnoustrojów ma doskonałą możliwość do rozwoju na materiale. Zanim ciuch trafi w twojej ręce, nigdy nie masz pewność, co działo się z nim wcześniej. 

Wstydliwa tajemnica pracowników wyszła na jaw. Przepocone ubrania wracały na wieszaki

Zaskakującym zwierzeniem na TikToku podzieliła się również była pracownica jednego ze sklepów odzieżowych. Dziewczyna przyznała, że kierownik sklepu dążył do tego, aby każdy z jego pracowników wyglądał modne i stylowego. W tym też celu zezwalał na to, aby obsługa zakładała na siebie ubrania z wieszaków. Na czym polegał największy problem? 

Pod koniec dnia wszyscy przyczepiali metki z powrotem do ubrań i odwieszali używane ciuchy sklepowe wieszaki. Jak łatwo się domyślić po całym dniu pracy tkanina była przepocona lub nieświeża, jednak nikt nie przejmował się tym faktem. Zniesmaczona tą niecodzienną praktyką pracownika jednej z sieciówek postanowiła uświadomić przyszłych klientów, co wcześniej mogło dziać się z zakupiony przez nich ubraniami.

TikTokerka zaznaczyła jednak, że nie wie czy wspomniane "taktyki" były stosowane też w innych sieciówkach, jednak zachęciła, aby bezwzględnie prać wszystkie zakupione w sklepach ubrania. 

Pierz swoje ubrania po zakupie. Nie są one tak czyste, jak myślisz

– przyznała była pracownica sieciówki.

Więcej o: