Te kwiaty kwitną nawet zimą. Nie musisz czekać do wiosny, aby nacieszyć nimi oczy

Zimą większość roślin przechodzi w okres wegetacyjny. Dlatego nie będą one wtedy kwitnąć. Istnieją jednak gatunki, które kwitną właśnie w tym czasie! Sprawdź, które gatunki kwiatów, pięknie ozdobią twój dom w okresie zimowym.

Zima jest okresem, w którym wiele kwiatów niestety nie będzie kwitnąć. Jednak są też takie, które rozwijają się właśnie w tym czasie. Przedstawimy ci kilka gatunków, które zakwitną na zimę. Sprawdź, o których kwiatach mowa. Zobacz także, jak przezimować fuksję, w naszym poprzednim artykule.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pomysły na prezenty z kwiatów.

Jakie kwiaty kwitną zimą? Grudnik pięknie ozdobi wnętrze 

Grudnik, jak sama jego nazwa wskazuje, kwitnie w pierwszym miesiącu zimy, w Grudniu. Pomimo tego, że ta chłodna pora roku mu sprzyja, to warto zadbać o odpowiednie warunki. Roślinę warto przygotować do kwitnienia już w okolicy października. Należy zapewnić mu w tym czasie temperaturę około 10 stopni Celsjusza oraz wystawiać na słońce, na około 8 godzin dziennie. W listopadzie warto przenieść grudnik w cieplejsze miejsce i zacząć regularnie zraszać i obficie podlewać. Dzięki temu, kwiat będzie pięknie kwitnąć w grudniu. 

Kwiaty kwitnące zimą. Ten kwiat na pewno kojarzysz ze świętami

To jeden z popularniejszych w Polsce symboli Świąt Bożego Narodzenia. Poisencja, znana bardziej jako gwiazda betlejemska, pięknie ozdabia wnętrze domu na święta. Kwitnie właśnie zimą i ma piękne czerwone kwiaty. Roślina, nie jest też trudna w opiece. Wystarczy jej temperatura pokojowa i podlewać mniej więcej w dwudniowych odstępach. Pamiętaj jednak, że gwiazda betlejemska jest trująca! Uważaj więc na zwierzaki i dzieci. 

KotRośliny przyjazne zwierzętom. Te kwiaty są bezpieczne dla psów i kotów

Kwiaty zimowe. Twój dom może też pięknie ozdobić fiołek afrykański

Choć fiołek afrykański nie lubi zimna, to kwitnie właśnie zimą. Jeśli chcesz wybrać ten kwiat, uważaj więc na przeciągi. Nie należy go jednak stawiać blisko kaloryfera. Kwiat najlepiej będzie się czuł w temperaturze pokojowej. Pamiętaj też, że liście fiołka są bardzo wrażliwe na wodę! Kiedy będziesz podlewać kwiat, uważaj, aby ich nie zamoczyć. Dlatego najlepiej nawadniać roślinę, poprzez wlewanie wody do podstawki, a nie bezpośrednio do doniczki. 

Była stewardesą przez 10 lat. Zdradza, od których miejsc w samolocie powinniśmy trzymać się z dalekaGdzie najlepiej siedzieć w samolocie? To też kwestia bezpieczeństwa

Więcej o: