Jak przezimować begonię? Poznaj sprawdzony trik ogrodników, aby bezpiecznie przetrwała do wiosny

Jak przezimować begonie? Te rośliny często stanowią piękną ozdobę w ogrodzie. Słabo niestety radzą sobie zimą, dlatego warto odpowiednio o nie zadbać w tym okresie. Wbrew pozorom, nie jest to aż takie trudne. Podpowiemy ci, co zrobić, aby bezpiecznie przezimować begonie, żeby wiosną znów mogła pięknie rosnąć w twoim ogrodzie.

Begonie, to piękne kwiaty, które są piękną ozdobą ogrodu. Jeśli chcesz, aby mogła bujnie rosnąć na wiosnę, trzeba ją odpowiednio przezimować. Sprawdź, te kilka prostych zasad, aby twój kwiat mógł spokojnie wrócić do ogrodu po przymrozkach. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie?

Jak przezimować begonie? Trzymaj się tych kilku zasad

Begonia to kwiat wieloletni, dlatego spokojnie możemy ją przezimować. Najlepiej wykopać ją w październiku lub listopadzie. Pamiętaj, aby zrobić to przed pierwszym przymrozkiem, ponieważ może on zaszkodzić roślinie! Wyciągnij kwiat z ziemi i delikatnie otrzep z jej nadmiaru. Następnie przytnij łodygi rośliny na około 2 cm nad bulwami, usuń też wszelkie uszkodzone lub chore. Kiedy skończysz, weź gazetę i połóż w miejscu, gdzie będzie ciepło i sucho. W kolejnym korku ułóż na niej zdrowe bulwy. Rozpocznie się proces ich wysychania. Pamiętaj, że może to trwać nawet do kilku tygodni, zanim całkowicie wyschną. Po tym czasie przesyp bulwy do skrzynki i zasyp piaskiem. Trzymaj wszystko w pomieszczeniu o temperaturze około 5 stopni Celsjusza. W ten sposób begonia spokojnie przezimuje cały okres przymrozków. 

Jakich produktów nie wkładać do kuchenki mikrofalowej? Tych produktów nigdy nie wkładaj do mikrofali! Mogą nawet wywołać pożar

Jak dbać o begonie po zimie? Podpowiadamy

Kiedy mróz zacznie powoli odpuszczać, co zwykle następuje na przełomie lutego i marca, przenieś bulwy w cieplejsze miejsce. Dobrze sprawdzi się pomieszczenie, w którym będzie panować temperatura około 18 stopni Celsjusza oraz które będzie dość jasne. Od tego momentu, warto też zacząć podlewanie. Kwiaty będą gotowe, aby przenieść je do ogrodu około maja, kiedy będzie już cieplej na dworze. Pamiętaj jednak, aby stopniowo wystawiać kwiat na świeże powietrze. Na początku nie powinien się tam znaleźć dłużej niż kilka godzin. Po pewnym czasie, kiedy będziesz już pewien, że kwiatu nie zagraża chłód oraz że przyzwyczaił się on do warunków panujących na zewnątrz, możesz zostawić go tam na stałe do kolejnej zimy

Samochody - zdjęcie ilustracyjne Nowe przepisy dla kierowców. Za brak tej rzeczy grozi mandat 500 zł

Więcej o: