Jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? Ta metoda sprawi, że będziesz ją nosić latami

Jak prać kurtkę puchową? Już czas najwyższy, aby wyciągnąć ją z szafy. Początek jesieni był ciepły i słoneczny, jednak od kilku dni temperatura za oknem znacznie się obniżyła. Synoptycy prognozują, że w najbliższych dniach czekają nas opady śniegu oraz przymrozki, dlatego warto już teraz wyciągnąć z szaf puchowe kurtki. Podpowiadamy, jak prawidłowo je wyprać.

Wiele osób oddaje kurtki puchowe przed lub po sezonie do pralni, jednak wcale nie musisz tego robić. Z powodzeniem wypierzesz je w pralce. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, o czym należy pamiętać podczas jej czyszczenia. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak prać kurtkę puchową? Pamiętaj o tych zasadach, aby jej nie zniszczyć

Najważniejsze jest, aby podczas prania puchowej kurtki stosować się do zaleceń producenta, które znajdują się na metce. Jednak jeśli nie pomyślałeś o jej zachowaniu i wyciąłeś je z ubrania, to przedstawiamy kilka uniwersalnych zasad prania puchowego nakrycia wierzchniego. Po pierwsze wyczyść pojemniki na płyn i proszek, upewnij się, że w bębnie nie wystają żadne ostre przedmioty, które mogłyby porwać kurtkę lub płaszcz. Warto także przetrzeć bęben przed włożeniem do niego ubrania oraz sprawdzić, czy kieszenie są puste. Na koniec wywiń kurtkę na lewą stronę. 

W ilu stopniach prać puchową kurtkę? Jaki program wybrać? 

Bardzo ważne jest, aby nie prać kurtki w zwykłym proszku do prania ani nie wlewać do pralki płynu do płukania. Zanim wypierzemy puchową odzież, musimy zaopatrzyć się w specjalnie dedykowany do tego calu produkt czyszczący. Pralkę ustawiamy na program delikatny, gdzie temperatura będzie wynosić maksymalnie 30 stopni a ilość obrotów 400 na minutę. 

Jak nie zbić puchu podczas prania: jak prać kurtkę, aby jej nie zniszczyć?

Pranie kurtki w pralce może spowodować zbicie puchu. Jak temu zapobiec? Wystarczy, że do bębna pralki włożysz cztery czyste piłeczki tenisowe. W ten sposób podczas prania puch będzie się o nie rozbijać, a kurtka nie ulegnie deformacji. Natomiast po praniu należy delikatnie ją odcisnąć z nadmiaru wody oraz wysuszyć w miejscu oddalonym od bezpośrednich źródeł ciepła takich jak grzejniki. 

Więcej o: