Domowe sposoby na mole w kuchni. Wydaj mniej niż 2 złote i skutecznie wyniszcz szkodniki

Mole to częsty problem w kuchni. Można je znaleźć na owocach, warzywach, kwiatach i innych roślinach. Często przyciąga je światło i jeśli je zobaczą, lecą w jego kierunku. Jak pozbyć się kuchennych moli tanio, szybko i skutecznie za mniej niż 2 złote? Podpowiadamy.

Kuchenne mole to jedne z najczęstszych szkodników w kuchni. Lgną do światła i łatwego pożywienia, dlatego zawsze wydają się znajdować drogę do Twojej kuchni. Najlepszym sposobem na pozbycie się ich z domu jest stosowanie feromonów i pułapek. Jednak czy na pewno?

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Więcej podobnych porad, znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Mole kuchenne mogą być trudne do pozbycia się, ponieważ składają jaja, z których wykluwają się larwy, które wgryzają się w pokarm i zjadają go od środka. To sprawia, że trudno je zabić chemicznymi środkami w sprayu, stosowanymi od zewnątrz.

Połóż to w kuchni, a pozbędziesz się kuchennych moli. Sprawdzony trik na walkę ze szkodnikami

Pierwszym sposobem na pozbycie się moli kuchennych jest odebranie im źródła pożywienia poprzez wyczyszczenie rozlanych płynów lub okruchów z podłogi wilgotną ściereczką, lub papierowym ręcznikiem.

Niektórzy ludzie używają kulek na mole lub innych produktów chemicznych, które mogą być szkodliwe dla Ciebie i Twojej rodziny. Te produkty mogą sprawić, że owady znikną na chwilę, ale wkrótce wrócą, ponieważ nie rozwiązują kompleksowo problemu, a jedynie go maskują. Najlepiej sięgnąć po naturalne środki, które odstraszą mole na dobre. Podpowiemy, czego użyć w tej sytuacji!

 Domowy sposoby na mole. Sprawdzone sposoby za mniej niż 2 złote

Istnieje wiele naturalnych środków na mole kuchenne, które można wykorzystać, aby pozbyć się moli kuchennych. Jednym z nich jest użycie wiórów lub płatków cedrowych w szufladach i szafkach kuchennych. Innym jest umieszczenie liści laurowych wokół spiżarni lub szafek. Na koniec możesz również użyć olejku z mięty pieprzowej lub olejku lawendowego w pęknięciach i szczelinach, w których prawdopodobnie występuje problem z molami.

Skuteczny jest także ocet jabłkowy, którym przetrzyj dokładnie szafki z suchymi produktami. Możesz zrobić również domową pułapkę. Ustaw w kuchni słoiczek z octem jabłkowym, który przyciągnie owady.

Więcej o: