Jak pozbyć się muszek owocówek? Sięgnij po tę domową miksturę. Odstraszy je raz na zawsze

Jak odstraszyć muszki owocówki? Niestety, aby się pojawiły, czasem wystarczy kupić owoce i przeoczyć moment, w którym choć jeden zacznie się psuć. Zastanawiasz się, jak możesz się ich pozbyć? Podpowiemy ci, jak możesz przygotować domową miksturę na muszki owocówki, która skutecznie je odstraszy.

Muszki owocówki potrafią być prawdziwym utrapieniem. Zepsute owoce, przyciągają je do siebie błyskawicznie, a kiedy się już pojawią, ciężko się ich pozbyć. Poznaj nasze sposoby na muszki owocówki, które skutecznie je odstraszą. Ta domowa mikstura zdziała cuda!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposoby na uciążliwe insekty

Jak zrobić pułapkę na muszki owocówki? To pomoże ci się ich pozbyć 

Jeśli chcesz pozbyć się muszek owocówek, zrób pułapkę. Wystarczy, że przygotujesz ocet jabłkowy, słoik, folię spożywczą, gumkę i płyn do mycia naczyń. Jeśli nie masz pod ręką tego typu octu, możesz użyć soku. Pamiętaj jednak aby był on słodki! Może to być na przykład koncentrat do rozcieńczania. Wlej wszystkie płyny do słoika, a następnie wieczko przykryj folią i zabezpiecz gumką. Następnie weź igłę do szycia i porób małe dziurki w folii. Muszą być one na tyle duże, aby muszki mogły przez nie przejść! Postaw pułapkę w miejscu, gdzie gromadzą się owocówki. Zwabione słodkim zapachem będą wlatywać do słoika, jednak nie będą umiały wyjść z powrotem. 

Domowa mikstura na muszki owocówki. Tak skutecznie je odstraszysz

Innym dobrym sposobem, będzie ta domowa mikstura. Weź ocet jabłkowy lub koncentrat soku i płyn do mycia naczyń. Wlej składniki do szklanki lub miski. Nie musisz wlewać ich obficie, wystarczy, że powierzchnia substancji będzie około 1 cm od dna naczynia. Pamiętaj też, aby nie mieszać składników! Pozostaw miksturę na blacie w kuchni. Po kilku godzinach powinieneś zobaczyć w niej muszki, które utopiły się zwabione zapachem

Jak prać kurtkę puchową?Jak prać kurtkę puchową? Uważaj, aby nie popełnić tych błędów

Jak pozbyć się muszek owocówek? Wykorzystaj suszarkę!

Trudno złapać muszki owocówki ręką, jednak przy użyciu odpowiedniego narzędzia, będzie znacznie łatwiej je wypędzić! Wystarczy, że podłączysz suszarkę w miejscu, gdzie zebrały się owady. Ustaw suszarkę na najwyższą temperaturę oraz jak najmocniejszy nawiew. Następnie skieruj strumień powietrza w stronę muszek. To powinno skutecznie je odstraszyć.

Płyn do spryskiwaczy, zdjęcie ilustracyjneJak samodzielnie zrobić płyn do spryskiwaczy? To banalnie proste

Więcej o: