Jak skutecznie doprać skarpetki? Wylej ten płyn ze szklanki, a znów będą jak nowe

Jak doprać skarpetki? Zdarza się, że mimo kilku prań podeszwy skarpetek nadal są ciemne i brudne. Jak usunąć trudne plamy? W przypadku skarpetek wystarczy tani produkt, który błyskawicznie usunie brud. Sprawdzi się zarówno w przypadku białych, jak i kolorowych ubrań.

Pranie skarpetek w pralce jest podstawową czynnością. Zdarza się, że trzeba doprać je ręcznie, kiedy podeszwy są wyjątkowo brudne. To może być spowodowane kurzem i brudem, który na pierwszy rzut oka jest zupełnie niezauważalny! Bywa, że winą są także znoszone już buty. Jak usunąć brud ze skarpetek szybko i skutecznie? Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie odplamiacze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak doprać skarpetki? Najpierw przygotuj je do dokładnego czyszczenia

Na początek, przewróć skarpetki na prawą stronę. Wytrzep z ewentualnego brudu, czy piachu. Dopiero teraz można zabrać się za pranie. Jeśli posiadają metkę, przeczytaj co na niej napisane.

Dopieranie skarpetek domowymi sposobami. Ocet sprawdzi się idealnie!

Jego zapach może zniechęcać, ale to właśnie ocet jest niezbędny w walce z plamami. Podczas prania nieprzyjemny zapach zniknie wraz z plamami, jeśli tylko sporządzisz banalną miksturę. Przygotuj mieszankę z 500 ml zimnej wody i szklanki octu, a następnie zamocz w nim skarpetki na pół godziny. Kiedy wylejesz na nie płyn ze szklanki, nie szoruj. Pozwól im swobodnie wydalić brud. Co ciekawe, ocet zmiękcza też materiał i usuwa wszelkie bakterie.

Dopieranie skarpetek, które są delikatnie zabrudzone. Posyp je produktem z kuchni

Jeśli zabrudzenie na skarpetkach nie jest długotrwałe, usuniesz je za pomocą sody kuchennej, która kosztuje mniej niż 2 złote. W ciepłej, ale nie gorącej wodzie rozpuść 3-4 łyżki sody oczyszczonej, a następnie namocz w powstałym płynie skarpetki, podobnie jak w pierwszym wspomnianym sposobie.

Więcej o: