Jakie rośliny okrywać na zimę? Wielu ogrodników nie wie, że te gatunki nie radzą sobie z mrozem

Zbliża się zima, więc niektóre rośliny w twoim ogrodzie będą potrzebowały wsparcia, aby poradzić sobie z przymrozkami. Czy wiesz, jakie rośliny okrywać na zimę? Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na to pytanie, spieszymy z odpowiedzią!

Przymrozki mogą zaszkodzić rozwojowi twojej rośliny. Zima zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego warto zadbać o to, aby wspomóc ogród, ją przetrwać. Sprawdź, które rośliny potrzebują okrycia i jak to zrobić. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Odśnieżanie to twój obowiązek

Jakie rośliny okrywać na zimę? Podpowiadamy

Wiele roślin ogrodowych, nie jest w stanie poradzić sobie z przymrozkami w trakcie zimy. Dlatego należy o nie szczególnie zadbać w tę porę roku. Rośliny, które przemarzną, nie tylko będą gorzej się rozwijać, ale także staną się bardziej podatne na choroby i szkodniki. Jednak o które zadbać troszkę bardziej? Szczególną uwagę zwróć na te, które naturalnie nie występują w naszym klimacie. Rośliny, które w naturalnym środowisku, rosną na ciepłych obszarach, nie przetrwają zimy. Szczególną uwagę, zwróć także, na młodsze okazy, szczególnie takie, które sadziłeś w ostatnim czasie. Pamiętaj także, aby okryć krzewy i drzewa. Choć temperatura nie jest dla nich aż takim problemem, to wiatr, który będzie wiał mocno w trakcie zimy, może im już zaszkodzić. 

Jak zabezpieczyć rośliny w trakcie zimy? Wypróbuj agrowłókninę

Tradycyjnym sposobem na okrycie roślin na zimę, zwykle była słomiana lub trzcinowa mata. Zapewniały one odpowiednią cyrkulację powietrza, a także zapewniały odpowiednią temperaturę. Jeśli zależy ci na maksymalnie ekologicznym sposobie, takie maty będą idealnym wyborem. Natomiast inną metodą będzie agrowłóknina. Będzie ona świetna dla wszystkich roślin poza drzewami i krzewami. Mata z tego materiału jest ciepła oraz półprzepuszczalna dla światła, a ponadto także lekka. Ponadto jest także wielokrotnego użytku w odróżnieniu od słomianych mat.

Więcej o: