Jak skutecznie usunąć kamień z czajnika? Wydaj 2 zł i wlej do wody, a osad zniknie w okamgnieniu

Jak skutecznie usunąć kamień z czajnika? Kamienny osad w czajniku to niestety problem wielu osób. Szczególnie często kamień pojawia się, jeśli woda w naszym miejscu zamieszkania jest twarda. Na szczęście istnieją łatwe sposoby na pozbycie się osadu. Podpowiadamy, jakimi domowymi sposobami możesz odkamienić czajnik.

Czajnik możesz wyczyścić dostępnymi w sklepach chemicznymi produktami do odkamieniania. Część osób woli jednak uporać się z kamieniem domowymi sposobami. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jak szybko pozbyć się uporczywego osadu. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić czajnik? Mamy na to 3 proste sposoby

Jak pozbyć się kamienia z czajnika? Warto sięgnąć po ocet

Jeśli podczas sprzątania domu, zamiast sięgać po chemiczne środki czystości woli samodzielnie przygotowywać preparaty do czyszczenia, nie zdziwi cię, że w zwalczaniu kamienia w czajniku pomoże ci ocet. Jak go użyć? Wlej do czajnika roztwór wody i octu spirytusowego w proporcji 1:1, a następnie zagotuj wodę i pozostaw ją na godzinę. Później dokładnie go wypłucz i umyj. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu octu, zagotuj w czajniku wodę, jeśli po pierwszym razie nadal będzie wyczuwalny, powtórz czynność. 

Pozbądź się kamienia z czajnika. Nie wyrzucaj ich do śmieci!

Do pozbycia się kamienia możesz wykorzystać także obierki z ziemniaków. Wystarczy, że dokładnie je umyjesz, a następnie położysz na dnie czajnika i zalejesz je wodą. Później zagotuj wodę. Czynność należy powtórzyć kilka razy, aby całkowicie usunąć osad. Za każdym razem używaj świeżych obierek. To nie jedyny produkt, który masz w kuchni, a świetnie poradzi sobie z uporczywym osadem. Pomoże ci w tym także sok z cytryny. Wlej do czajnika szklankę soku z cytryny, a następnie pozostaw go w nim na godzinę, następnie wylej płyn i przemyj naczynie wodą. To powinno usunąć kamień z czajnika. 

Odkamienianie czajnika w mgnieniu oka. Niecodzienny sposób na czysty czajnik 

Aby pozbyć się kamienia, wlej do czajnika szklankę napoju typu cola i dodaj odrobinę wody, a następnie zagotuj całość. Warto dodać także dwie łyżki sody oczyszczonej. Po zagotowaniu roztworu pozostaw go w czajniku na pół godziny, później dokładnie wypłucz czajnik.  

Więcej o: