Jak obniżyć rachunki? Suszarka do włosów rozwiąże problem! Banalny trik sprawdzi się w każdym domu

Rachunki za ogrzewanie stale rosną i potrafią przyprawić o ból głowy. Zbliża się zima, dlatego coraz chętniej będziemy podkręcać ogrzewanie, drżąc o nasze finanse. Okazuje się, że istnieje jednak sposób, aby oszczędzić! Wystarczy, że użyjesz suszarki.

Galopująca inflacja oraz powrót zimy i przymrozków może wywołać w nas niepokój o nasze finanse. Rachunki za ogrzewanie stale rosną, a perspektywa koszmarnego chłodu może przyprawiać o dreszcze. Mamy jednak na to sposób! Wystarczy tylko suszarka, a możesz sporo zaoszczędzić

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak przygotować się na zimę?

Dlaczego rachunku za ogrzewanie są wyższe? Wszystko przez kurz

Kaloryfery, które są zamontowane na naszych ścianach, mogą być trudne do wyczyszczenia. Ciężko jest włożyć rękę między żebra grzejnika. Należy jednak pamiętać, że zbierający się w tych miejscach kurz, utrudnia pracę urządzenia. Ciepło nie jest wtedy przekazywane między żebrami w odpowiedni i efektywny sposób. Jak podaje The Sun, w badaniach przeprowadzonych przez Enertek International, brud na kaloryferze, może podnieść rachunki za ogrzewanie nawet o 25%! Istnieje świetny sposób na poradzenie sobie z problemem! Wystarczy, że użyjesz suszarki do włosów.

Jak obniżyć rachunki? Do czyszczenia grzejnika, możesz użyć suszarki

Choć pomysł wydaje się niecodzienny, użycie suszarki może być świetnym rozwiązaniem na zalegający kurz w żebrach kaloryfera. Potrzebny ci będzie jeszcze tylko ręcznik. Na początek wyłącz grzejnik, w tym celu przekręć gałkę, tak aby strzałka wskazywała śnieżynkę. Następnie, pod kaloryferem rozłóż ręcznik, będzie on zbierał zanieczyszczenia, które z niego wylecą. W kolejnym korku ustaw suszarkę na największą moc i skieruj strumień powietrza od góry na tył grzejnika. Dzięki temu cały kurz wyleci na ręcznik, a grzejnik będzie czysty i zacznie działać znacznie efektywniej!

Więcej o: