Jak szybko wysuszyć przemoczone buty? Te triki sprawdzą się nie tylko jesienią i zimą

Za oknem deszcz i plucha. Łatwo więc zamoczyć buty, które potem musimy szybko i przede wszystkim bezpiecznie wysuszyć. Jak szybko wysuszyć buty, by nie zniszczyć swojego obuwia? Poznaj skuteczne, tanie i bezpieczne metody!

Suszenie przemoczonych butów nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Należy postępować ostrożnie, aby nie zniszczyć obuwia.

Zobacz wideo Sneakersy - najlepszy sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji?

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wysuszyć przemoczone buty? Koniecznie dobierz odpowiednią metodę

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest znalezienie miejsca, które jest suche i ma dobrą wentylację. Możesz użyć zwykłego ręcznika lub ręcznika papierowego, aby wchłonąć wodę z butów, zanim pozostawisz buty do wyschnięcia.

W czasie suszenia butów wybór metody należy dostosować do stopnia przemoczenia, rodzaju obuwia i materiału, z którego są zrobione. Jeśli chcesz przyspieszyć proces suszenia, możesz położyć mokre buty przed grzejnikiem lub w pobliżu otwartego okna, przez które przepływa powietrze. Nigdy nie kładź ich jednak bezpośrednio na grzejniku, bo nieodwracalnie się odkształcą.

Najbardziej skuteczne domowe sposoby suszenia butów. Wypróbuj koniecznie

Zebraliśmy kilka wskazówek, jak wysuszyć przemoczone buty.

Najlepszym sposobem na wysuszenie mokrych butów jest użycie suszarki do włosów. Jest to najszybszy i najskuteczniejszy sposób, aby to zrobić. Całkowite wyschnięcie butów zajmie kilkadziesiąt minut. Jednak nie każde buty można suszyć w ten sposób. Jeśli w przypadku twojego obuwia ta metoda okaże się nieskuteczna, wypróbuj którąś z poniższych:

  • Umieść wentylator przed butami, aby szybciej je wysuszyć
  • Zdejmij buty i umieść je przed grzejnikiem, aby szybciej wyschły
  • Wystaw buty na słońce, ale upewnij się, że nie spowoduje to odbarwienia obuwia
  • Umieść mokre buty między dwoma kawałkami gazety i wepchnij zwinięty papier do środka. To powinno wchłonąć wilgoć z wnętrza buta i pomóc mu wyschnąć szybciej
  • Włóż mokre buty do ryżu na 24 godziny, a następnie wyjmij je i pozostaw do wyschnięcia jeszcze przez 24 godziny przed ponownym założeniem
  • Wsyp do butów koci żwirek, który pochłonie znaczną część wilgoci
Więcej o: