Jak wyczyścić wycieraczki samochodowe? Weź ten produkt z kuchni! Zaoszczędzisz czas i pieniądze

Jak wyczyścić wycieraczki samochodowe szybko, tanio i skutecznie? Kiedy zaczynają zostawiać smugi na szybie, nie zawsze oznacza to, że trzeba kupować nowe. Czasami wystarczy tylko dokładnie je wyczyścić. Jeśli będziesz regularnie o nie dbać, będą ci służyć latami.

Nawet nowe wycieraczki czasami pozostawiają smugi na szybie. Często nie wynika to z ich uszkodzenia ani ze starości. Zwykle wystarczy je po prostu dobrze wyczyścić. Nie jest to wcale trudne, a potrzebne rzeczy masz już w swoim domu! Sprawdź, jak to zrobić! Wypróbuj też, ten genialny trik na zaparowane szyby w aucie, opisany w naszym poprzednim artykule

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Najlepszy samochód 2022

Czyszczenie wycieraczek samochodowych. Regularność to podstawa! 

Już od pierwszej chwili od zakupu nowych wycieraczek, warto zacząć regularnie o nie dbać. Raz w tygodniu, myj zarówno wycieraczki, jak i szybę samochodu. Użyj do tego zwykłego środka do mycia szyb i miękkiej szmatki. Pamiętaj, aby nigdy nie używać wycieraczek, do usuwania igieł czy liści z szyby. Zimą zawsze usuwaj z niej też lód i szron! Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć wycieraczki przed szybkim zużyciem, możesz raz w tygodniu, spryskać ich gumę silikonem w sprayu. Jeśli będziesz o tym wszystkim pamiętać, to znacznie przedłużysz ich żywotność. 

Jak wyczyścić wycieraczki? Użyj produktu, który masz w swojej kuchni

Jeśli chcesz dobrze wyczyścić wycieraczki, trzymaj się tych zasad:

  • Na początek przykryj czymś szybę samochodu, na przykład kocem. Zabezpieczy ją to, przed ewentualnym uszkodzeniem, jeśli wycieraczka wyślizgnie się z rąk,
  • Odchyl wycieraczki do góry, żeby mieć do nich swobodny dostęp,
  • W kolejnym kroku weź miękką szmatkę i namocz ją w płynie do mycia naczyń i wodzie,
  • Umyj dokładnie gumową część wycieraczki, do momentu, aż na szmatce nie będą pojawiać się smugi.

Po wszystkim umyj jeszcze samą szybę, aby brud, który się na niej znajduje, nie mógł zabrudzić na nowo wycieraczki. Po takim zabiegu, wycieraczki nie powinny pozostawiać już żadnych smug!

Więcej o: