Jak zabezpieczyć łapy psa przed zimnem i mrozem? Te sprawdzone sposoby dadzą mu bezpieczeństwo zimą

Jak zabezpieczyć psie łapy zimą? Podczas jesiennych i zimowych spacerów są narażone na zimno, dlatego, kiedy temperatura za oknem zaczyna spadać, warto zastanowić się jak prawidłowo je chronić. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać przed wyjściem z psem w sezonie jesienno-zimowym.

Poduszki na psich łapach służą do amortyzacji. Ta część łapy jest szczególnie delikatna i narażona na uszkodzenia i otarcia. Co zrobić, aby prawidłowo chronić je, kiedy za oknem zaczyna padać śnieg?  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl 

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Dlaczego zabezpieczać łapy psów? Co powoduje ich uszkodzenie?

Niestety do uszkodzeń psich łap dochodzi często i wcale nie jest to spowodowane zaniedbaniem ze strony właściciela. Pupile podczas zwariowanej zabawy łatwo mogą nadepnąć na ostre przedmioty, które ranią ich łapy. W okresie zimowym szczególnie groźne dla psich łap są posypane solą chodniki. Podczas długich spacerów po posypanej powierzchni sól może wysuszyć skórę na poduszkach, a to spowoduje, że staną się one swędzące i będą pękać.

Czym smarować psu łapy zimą? Sposoby na ochronę łap twojego pupila

Co zrobić, aby temu zapobiec? Właściciel czworonogów mogą zakupić specjalne buty ochronne dla psów, jednak nie wszystkie zwierzęta będą chciały w nich chodzić na spacery. Dlatego przed wyjściem na spacer należy natłuścić łapy psa np. maścią z witaminą D, propolisem, parafiną lub wazeliną. Z kolei po powrocie ze spaceru należy umyć je wodą, aby wypłukać z nich sól.

Co na suche poduszki u psa? Po jakie produkty warto sięgnąć, kiedy dojdzie do pęknięć? 

Przed zakupem produktu do natłuszczania łap najlepiej skontaktować się z weterynarzem. Lekarz poleci nam produkt, który utrzyma się na łapach dłuższy czas. Co jednak zrobić, kiedy doszło już do wysuszenia i pęknięć na poduszkach? Należy nałożyć zimny okład na pęknięte miejsce, to uśmierzy ból. Następnie odkaź ranę, staraj się robić to regularnie i często. Na pęknięcie warto położyć preparat, który przyspieszy gojenie, w tym celu należy skontaktować się z weterynarzem, aby ustalić jaki środek będzie najlepszy. Na koniec załóż opatrunek. Pamiętaj, aby zmieniać go, kiedy tylko najedzie taka potrzeba. 

Więcej o: