Pojawiły się tajemnicze drzwi na Marsie. Naukowcy nie mają złudzeń! "Życie pozaziemskie istnieje"

Kilka dni temu, NASA opublikowało zdjęcie wykonane przez łazik Curiosity. Fotografia przedstawia powierzchnie Marsa. Wiele emocji wzbudziły zauważone przez internautów tajemnicze "drzwi". Zagadka szybko się wyjaśniła, a naukowcy nie mają ku temu wątpliwości.

Tunel do ukrytego świata, czy drzwi do bezpiecznych dla organizmów żywych podziemi planety? Takie spekulacje pojawiły się po opublikowaniu przez NASA, zdjęcia wykonanego przez łazik Curiosity. Naukowcy odpowiadają, czy faktycznie to przejście dokądś prowadzi. Czym są i skąd wzięły się tajemnicze "drzwi" na Marsie? Znamy już odpowiedź.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy warto bać się asteroidy?

Czy jest życie w kosmosie? Ludzie zaczęli wierzyć w teorie. Co na to NASA?

Po opublikowaniu zdjęcia z Marsa, na Twitterze wybuchła dyskusja. Jak donosi National Geographic, użytkownicy zaczęli tworzyć teorie, że tajemnicze "drzwi" miałyby prowadzić do podziemnych tuneli na Marsie. Co więcej, jak podaje Fakt.pl, niektórzy zaczęli już nawet widzieć samych Marsjan na fotografii. Najwięcej osób, wierzących w teorie o życiu w kosmosie pojawiło się jednak na angielskiej części Twittera. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ według danych zebranych w zeszłym roku, aż około 65% Amerykanów, wierzy w kosmitów. Czy jednak w powstałych teoriach jest, choć ziarno prawdy? Jak donosi National Geographic, naukowcy już dawno przyznali, że życie pozaziemskie istnieje.

NASA wyjaśnia! To efekt naturalnych zjawisk na Marsie

Choć odkrycie życia na Marsie, które byłoby w stanie stworzyć drzwi, byłoby niesamowite i całkowicie zmieniłoby świat, to jednak na ten moment nie ma na to dowodów. Jak podaje NASA, "drzwi", które są widoczne na zdjęciu wykonanym przez łazik, to wynik erozji. Oznacza to, że wiatr na powierzchni planety, przez bardzo długi czas wiał w tę konkretną skałę widoczną na fotografii, tworząc charakterystyczny otwór. W pewnym momencie kawałek się odłamał i tak powstały "drzwi". Ponadto nie są one wcale duże! Choć wydaje się, że ma on co najmniej rozmiar przeciętnych drzwi, to w rzeczywistości, ma on 30 cm szerokości i 45 cm wysokości. 

Więcej o: