Jak wyczyścić srebro, aby lśniło przez lata? Wykorzystaj ten napój, a biżuteria będzie jak nowa!

Jak wyczyścić srebro domowym sposobem? Jeśli przez dłuższy czas nie używasz srebrnej zastawy lub biżuterii, mógł pojawić się na niej nalot. Na szczycie istnieje kilka domowych sposobów, które pozwolą ci wyczyścić srebro. Jak bezpiecznie i skutecznie doczyścić srebro? Najprawdopodobniej te produkty masz już w domu.

Wiele osób decyduje się na czyszczenie srebra u specjalisty. Okazuje się, jednak że nie jest to konieczne. Samodzielnie możesz to zrobić w domu. Jak? Dowiesz się, czytając nasz tekst. 

Więcej podobnych trików znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Jak czyścić srebro folią aluminiową? Pozbądź się czarnego nalotu z biżuterii

Jeśli twoja srebrna zastawa lub biżuteria poczerniała, to znamy doskonały domowy sposób na jej wyczyszczenie. Srebro odnowisz w zaledwie kilka minut. Czego będziesz potrzebować? Miskę lub naczynie, w którym zmieści się srebrny przedmiot, folię aluminiową, sodę oczyszczoną oraz gorącą wodę. Czyszczenie srebra zacznij od włożenia do miski folii aluminiowej, a następnie dodaj do niej wodę z dodatkiem sody oczyszczonej. Później wkładamy do naczynia srebrny przedmiot. Pamiętaj, że musi dotykać on folii aluminiowej. Po upływie 10 minut może wyciągnąć srebro. Na koniec wypoleruj je suchą ściereczką.

Jak wyczyścić srebrny łańcuszek pastą do zębów lub colą? 

Srebrną biżuterię uda ci się wyczyścić za pomocą pasty do zębów lub bardzo popularnego napoju typu cola. Do pierwszego sposobu musisz do tego użyć białej pasty pozbawionej granulek. Nałóż odrobinę produktu na szczotkę do zębów z miękkim włosiem lub bawełnianą ściereczkę, a następnie zacznij delikatnie czyścić zabrudzone srebro. Po zakończeniu czyszczenia wypłucz biżuterię pod wodą, a następnie osusz ją. W przypadku napoju typu cola, po prostu namocz łańcuszek przez około godzinę.

Czyszczenie srebra octem. Jak przygotować roztwór? 

Najtańszym sposobem na wyczyszczenie srebra będzie stworzenie roztworu z litra gorącej wody, łyżeczki sody oczyszczonej i łyżki octu. W przygotowanej mieszaninie należy zanurzyć poczerniałą biżuterię na 15 minut. Po upływie kwadransa należy wyciągnąć przedmioty, przepłukać je pod wodą, a następnie osuszyć. Jeśli nie masz w domu octu, możesz oczyścić biżuterię tylko przy użyciu wody i sody oczyszczonej. Połącz te dwa składniki w takich proporcjach, aby powstała papka, którą następnie nałożysz na srebro i odczekasz kilka minut, po tym czasie zetrzyj roztwór i wytrzyj biżuterię do sucha. 

Więcej o: