Jaka jest prawidłowa wilgotność powietrza w domu? Zrób domowy pochłaniacz wilgoci i przestań się martwić

Jaka jest prawidłowa wilgotność powietrza w domu? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej ludzi, kiedy następuje spadek temperatury na zewnątrz. Wilgoć, coraz łatwiej zbiera się w mieszkaniach. Podpowiadamy, jak zrobić domowy pochłaniacz wilgoci i pozbyć się problemu!

Temperatura za oknami jest coraz niższa. Sprzyja to wzrostowi poziomu wilgotności w domu. Jednak jeśli nie jest on odpowiedni, może to spowodować rozwój pleśni i bakterii. W konsekwencji twoja odporność może spaść i będziesz bardziej podatny na choroby. Zobacz, jaka powinna być odpowiednia wilgotność w domu oraz jak zrobić pochłaniacz wilgoci. To bardzo proste!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Domowy płyn do paneli

Jaka powinna być prawidłowa wilgotność powietrza w domu? Tego musisz pilnować

Zadbanie o prawidłowy poziom wilgotności powietrza jest bardzo ważne dla zdrowia. Większość lekarzy uważa, że najlepsze będzie utrzymywanie jej pomiędzy 40, a 60%. Powinieneś być w stanie spokojnie uzyskać takie wartości, jeśli w twoim mieszkaniu będzie panować temperatura około 20 stopni Celsjusza. Jeśli chcesz sprawdzić, jaki jest poziom wilgotności, możesz zaopatrzyć się w higrometr. Znajdziesz go w sklepie budowlanym. Najlepszym wyborem będzie jednak termohigrometr, który nie tylko zmierzy, jaka wilgotność panuje w twoim domu, ale też pokaże temperaturę powietrza.

Jaki pochłaniacz wilgoci do domu jest najlepszy? Możesz zrobić go samodzielnie

Oprócz pochłaniaczy wilgoci, które możesz kupić w sklepie, możesz także zrobić jeden samodzielnie. Wystarczy zwykła sól kuchenna lub soda oczyszczona. Umieść proszek w miseczce, mniej więcej do połowy wysokości naczynia. Następnie ustaw je w pomieszczeniu, w którym wiesz, że wilgotność jest za duża. Kiedy sól lub soda rozpuszczą się, po prostu dosyp więcej. Jeśli w twoim domu jakieś miejsce, jest szczególnie wilgotne, możesz użyć kredy. Złącz ze sobą taśmą kilka kawałków i przymocuj do powierzchni, która tego wymaga. 

Więcej o: