Najlepszy domowy sposób na siwe włosy bez farbowania. Niezbędny produkt za 5 zł masz już w domu!

Jak przyciemnić siwe włosy? Najczęściej zmianę koloru możemy zaobserwować po 35. roku życia, jednak zadasza się, że pierwsze siwe włosy zaczynają pojawiać się na głowie jeszcze wcześniej. Jaki jest domowy sposób na siwe włosy? Znamy odpowiedź

Najczęściej siwienie włosów zaczyna się od skroni lub dolnej części potylicy, a następnie rozprzestrzenia się na ciemieniową oraz szczytową. W największym stopniu wpływ na wiek, w którym zaczynamy siwieć mają geny. Jak przyciemnić naturalnie włosy i sobie pomóc?

Więcej podobnych porad i artykułów, znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Sposób na siwe włosy bez farbowania. Przyciemnisz je maską z kawy 

Jednym ze sposobów na zmniejszenie widoczności siwych kosmyków jest zastosowanie maski z mielonej kawy. Jak ją przygotować? Będziesz do tego potrzebować osiem łyżeczek kawy oraz 100 mililitrów gorącej wody. Kawę zalej wodą i przykryj ją talerzykiem, aby się zaparzyła i odczekaj 10 minut. Kiedy już zdąży przestygnąć, nałóż papkę na siwe pasma na około 30 minut. Po upływie pół godziny spłucz produkt z włosów.

Jak przyciemnić siwe pasma? Sięgnij po płukankę z kawy

Z kawy możesz także zrobić płukankę, która najlepiej sprawdzi się na brązowych i rudych włosach. Płukanka pobudzi twoje włosy do wzrostu, a dodatkowo nada im blask oraz sprawi, że będą miękkie. Aby ją przygotować, zalej kilka łyżek kawy dwiema szklankami wody, a następnie zagotuj napar i poczekaj, aż przestygnie. Umyj włosy szamponem, a później przepłucz je przygotowanym naparem i pozostaw go na włosach na 20 minut. Następnie dokładnie spłucz produkt z włosów. 

Triki na siwe włosy. Naturalna płukanka z herbaty i rumianku

Jeśli masz jasne włosy i dostrzegłeś pierwsze siwe włosy, to z powodzeniem możemy polecić ci wykonanie tej płukanki. Do jej przygotowania potrzebujesz dwie torebki herbaty rumiankowej oraz cytrynę. Rumianek zalej 500 mililitrami wrzątku, a następnie dodaj łyżeczkę soku z cytryny. Poczekaj, aż napar przestygnie, a później nanieś go na lekko wilgotne włosy i trzymaj go na nich przez pół godziny. Jeśli masz ciemne włosy, możesz wykonać taką samą płukankę tylko, zamiast rumianu użyj czarnej herbaty. 

Więcej o: