Jak przezimować komarzycę? Zapamiętaj te rady ogrodników, a na pewno zachwyci cię wiosną

Komarzyca potrafi być wspaniałą ozdobą balkonu. Jednak, jak jej nazwa wskazuje, jest też często używana w celu odstraszania komarów. Warto pamiętać, że jest to roślina egzotyczna i słabo znosi niższe temperatury. Dlatego sprawdź, jak można przezimować komarzycę.

Komarzyca to nie tylko wspaniałą ozdobą balkonu czy tarasu, ale także świetny odstraszacz komarów. Niestety słabo radzi sobie w naszym klimacie, kiedy nadchodzi zima. Roślina wymaga wyższych temperatur. Dlatego właśnie warto dowiedzieć się jak ją przezimować. Sprawdź też, jak przezimować begonię, w naszym poprzednim artykule.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed grzybem?

Jak przezimować komarzycę? Przycinanie łodyg jest bardzo ważne

Choć wiele osób decyduje się po prostu wyrzucić roślinę i na wiosnę kupić nową, to nie trzeba tego robić. Przezimowanie komarzycy nie należy do wymagających zadań, więc można śmiało spróbować ją zachować. Jeśli się na to zdecydujesz, pamiętaj, aby zabrać się za to przed pierwszymi przymrozkami, najlepiej jeszcze jesienią. Przytnij łodygi około 10 cm do 15 cm nad podłożem i przenieś, w miejsce które będzie jasne i chłodne. Najlepiej, aby temperatura, która panuje w pomieszczeniu była w zakresie 10-16 stopni Celsjusza. Ogranicz także podlewanie komarzycy w tym okresie do niezbędnego minimum. W ten sposób twoja roślina powinna spokojnie przeczekać do wiosny.

Jak rozmnożyć komarzycę po zimie? To banalnie prosty sposób

Zachowana roślina, świetnie nada się, aby pozyskać z niej nowe sadzonki. Elementy komarzycy, które zachowałeś zimą, wystarczy wsadzić do wody lub od razu do ziemi. Fragmenty bardzo chętnie na nowo się ukorzenią, nawet beż żadnej pomocy! Proces możesz rozpocząć około maja, kiedy miną pierwsze przymrozki. Na początku jednak trzymaj roślinę w domu, dopóki nie będzie miała dobrego systemu korzeniowego. Kiedy jednak niebezpieczeństwo przymrozków minie, a roślina będzie pięknie rosnąć, można śmiało wystawić ją z powrotem na balkon.

Więcej o: