Jak usunąć kamień z sedesu? Produkt za mniej niż 2 zł sprawi, że toaleta będzie olśniewająco czysta!

Istnieje wiele środków, które możesz wypróbować w domu, aby usunąć kamień z toalety. Nasz jest tani, prosty i niezwykle skuteczny. Włóż te dwie rzeczy do sedesu, a Twoja toaleta będzie wyglądała jak nowa!

Kamień wapienny to rodzaj osadu mineralnego, który gromadzi się w rurach wodociągowych i toalecie. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak twarda woda, wysoka temperatura czy obecność metali w wodzie. Ważne jest również, aby pamiętać, że kamień znajduje się nie tylko w toaletach, ale może również gromadzić się w innych miejscach w domu.

Zobacz wideo Jak wygląda szkoła w Szwecji? Tu nie ma prac domowych

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć kamień z sedesu? Te dwie substancje odmienią na zawsze twoje podejście do sprzątania

Aby pozbyć się kamienia z sedesu, niektórzy zalecają wlewanie garnka z wrzątkiem do muszli klozetowej. Można to zrobić, napełniając garnek wodą, a następnie podgrzewając ją na kuchence, aż się zagotuje. Następnie wlej gorącą wodę do muszli klozetowej i odczekaj około 10 minut przed ponownym spłukaniem.

Ta metoda działa niestety na niewielki kamień. Z takim nagromadzonym latami musimy sobie radzić inaczej.

Skuteczna metoda na pozbycie się kamienia z sedesu. Wypróbuj koniecznie!

Bardzo skuteczną, tanią i co najważniejsze ekologiczną metodą jest użycie octu lub sody oczyszczonej do rozpuszczenia kamienia. Możesz połączyć ocet i sodę oczyszczoną w równych częściach, wlać je do toalety, a następnie odczekać 10 minut przed ponownym spłukaniem.

Jeśli chcesz usunąć duży i latami nagromadzony kamień z toalety, możesz to zrobić naszym sposobem. Poniżej znajduje się kilka kroków, które musisz podjąć, aby się go pozbyć:

  • Spłucz toaletę i wlej do miski sedesowej 1 szklankę octu
  • Pozostaw na około 15 minut
  • Wsyp 1 szklankę sody oczyszczonej do odpływu i pozostaw na około 15 minut
  • Wlej 2 szklanki wrzącej wody do odpływu, a następnie 2 szklanki zimnej wody
  • Ponownie spłucz toaletę
Więcej o: