Ukryta funkcja lusterek, o której nie masz pojęcia! Ten banalny trik przyniesie ci ulgę zimą

Osadzanie się na szybie i lusterkach kropel deszczu czy płatków śniegu to problem każdego kierowcy zimą. Większość zna doskonale funkcje ogrzewania tylnej szyby. Nie wszyscy jednak wiedzą o ukrytej funkcji przycisku, który za to odpowiada. Pomoże ci to szczególnie zimą!

Jeśli twoje auto stoi na co dzień na zewnątrz, na pewno dopadł cię kiedyś ten problem. Lusterka i szyby były całe w kroplach i śniegu. Szyby łatwo jest odśnieżyć, jednak na lusterkach często pozostaje woda i stają się one zamazane. Podgrzewanie tylnej szyby pomoże z problemem. Będzie to dla ciebie prawdziwa ulga zimą!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Najlepszy samochód 2022

Do czego służy przycisk podgrzewania tylnej szyby? Odpowiadamy

Jeśli jesteś świeżo upieczonym kierowcą, mogli nie powiedzieć ci tego na kursie! W każdym samochodzie, który jest teraz produkowany, producent dołącza do płyty rozdzielczej przycisk od podgrzewania tylnej szyby. Po co jednak taka funkcja w samochodzie? Zimą bardzo się ona przydaje! O tej porze roku szyby często zachodzą parą i odkłada się na nich szron oraz krople wody, czy śnieg. Oczywiście można je odśnieżyć, jednak często i tak pozostają na nich smugi, a samo usuwanie szronu potrafi być bardzo trudne. Z pomocą dla tylnej szyby przyjdzie właśnie funkcja jej podgrzewania! Jeśli odpalisz samochód i użyjesz przycisku, który zwykle jest oznaczony przez prostokąt, na który nachodzą falujące strzałki, będzie znacznie łatwiej pozbyć się wody o każdym stanie skupienia z tylnej szyby. Niewiele osób jednak wie, że pod tym przyciskiem ukrywa się również inna funkcja, która pomoże z lusterkami!

Jak szybko podgrzać tylną szybę? Lusterka staną się klarowne!

Funkcja podgrzewania tylnej szyby jest niesamowicie pomocna w trakcie zimy. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że często ogrzewa także lusterka! Na nich również zimą osadza się sporo wody. Kiedy je przecierasz, często niestety nie jest to zbyt pomocne i woda tylko się na nich rozmazuje, a one same dalej są mało przejrzyste. Jednak dzięki tej funkcji, lusterka staną się klarowne! Dzięki podgrzaniu woda będzie odparowywać, a ty nie będziesz musiał więcej obawiać się o bezpieczeństwo jazdy.

Więcej o: