Najpiękniejsze i najciekawsze rośliny akwariowe. Te oryginalne gatunki wyglądają jak z bajki!

Rośliny akwariowe, nie tylko tworzą lepsze środowisko dla ryb, ale także mają za zadanie cieszyć oko. Na rynku jest ogromny wybór. Czasem ciężko się aż w tym połapać. Dlatego przedstawimy ci kilka najciekawszych i najładniejszych roślin do twojego akwarium.

Rośliny akwariowe cieszą nie tylko ryby, ale często też i oczy ich właściciela. Szeroki wybór jednak sprawia, że można przegapić te najlepsze okazy. Podpowiemy ci jakie gatunki roślin akwariowych, są warte uwagi. Sprawdź, które będą ci pasować!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co ma większą objętość lód czy woda?

Początkujący akwaryści też znajdą coś dla siebie. Rogatek sztywny, pięknie ozdobi twoje akwarium

Jeśli jesteś początkującym akwarystą i obawiasz się, że nie znajdziesz wyjątkowej rośliny do swojego akwarium, to nie masz do tego powodów! Świetnym wyborem dla początkujących będzie rogatek sztywny. Nie potrzebuje on właściwie żadnych nawozów, a co więcej ma też dobry wpływ na jakość wody w twoim akwarium, ze względu na swoje właściwości pobierani tlenku azotu. Możesz dostać go zarówno w zielonym, jak i czerwonym kolorze. Jedyne czego będzie potrzebować rogatek sztywny, to światło rozproszone. Nie jest on więc wymagający, a pięknie upiększy akwarium.

 

Jeśli jesteś w stanie zająć się bardziej wymagającą rośliną, sprawdź, czy ta ci się podoba. Ludwigia Repens, zachwyci rubinowym kolorem

Jeśli nie należysz do początkujących akwarystów i chcesz urozmaicić swoje akwarium, rozważ zakup Ludwigi Repens. Roślina ma piękny rubinowy kolor i będzie na pewno cieszyć oko. Nie jest ona aż tak trudna w uprawie, jednak będzie wymagała trochę pracy. Będzie ona potrzebować odpowiedniego światła, a także dozowania żelaza i mikroelementów. Co ciekawe, w zależności od stężenia tlenku azotu w wodzie, może być mniej lub bardziej czerwona. 

 

A może chcesz stworzyć las pod wodą? Jeśli tak, kup mech akwariowy!

W wyglądzie będzie przypominał prawdziwy mech z lasu. Mech akwariowy świetnie nada się do akwarium jako ozdoba! Ponadto będzie on pozwalał osadzać się bakteriom nitryfikacyjnym, które pomogą w oczyszczaniu akwarium, ze szkodliwych związków chemicznych. Dodatkowo na rynku jest wiele różnych odmian mchów akwariowych, dlatego możesz też wybrać taki, który będzie najlepiej ci najlepiej odpowiadał zarówno pod względem wymagań w uprawie, jak i wyglądzie. 

 
Więcej o: