Jak odpowietrzyć kaloryfery? Ten sposób powinien znać każdy! Skutecznie zatrzyma ciepło w domu

Jak odpowietrzyć kaloryfery domowym sposobem? Zapchane kaloryfery to uciążliwy problem, przez który ucieka ciepło. Zbliża się zima i coraz częściej zwiększamy moc kaloryfera w domu. Warto sprawdzić, czy aby na pewno nie jest uszkodzony, lub zapowietrzony.

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Warto więc zadbać o kaloryfer. Oprócz dokładnego umycia grzejnika warto także zadbać o jego odpowietrzenie. Podpowiemy ci, co możesz poradzić na zapowietrzony kaloryfer. Wystarczy ten banalny sposób! 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak przygotować się na zimę?

Jak naprawić zapowietrzony kaloryfer? Podpowiadamy

Na szczęście objawy zapowietrzonego kaloryfera trudno jest przeoczyć. Typowe dla takiego grzejnika będzie na przykład grzanie tylko z jednej strony lub wcale. Będziesz mógł też usłyszeć z niego odgłosy bulgotania, lub szumy. Taki kaloryfer nie będzie w stanie działać dobrze, dlatego należy go odpowietrzyć

Sposób na zapowietrzone kaloryfery żeliwne. Możesz odpowietrzyć je samodzielnie!

Jeśli masz w domu żeliwny kaloryfer, będziesz musiał użyć tego sposobu. Na początek musisz zaopatrzyć się w płaski klucz. Następnie zakręć termostat lub zawór zasilający, a pod grzejnik podstaw dużą miskę. Kiedy już to zrobisz, ostrożnie zacznij odkręcać śrubunek kluczem. Będzie się on znajdował na rurze, która odprowadza ciepłą wodę. Po tym etapie powinieneś usłyszeć syk, a do miski zacznie ściekać woda. Kiedy przestanie, możesz śmiało zakręcić śrubunek. Dzięki temu twój kaloryfer zostanie odpowietrzony,

Jak odpowietrzyć kaloryfery aluminiowe. To banalnie proste!

Choć są wykonane z innego materiału, to proces odpowietrzania kaloryferów aluminiowych, będzie przebiegał podobnie do żeliwnych. Jednak na tym typie grzejnika, czasami możesz mieć zamontowany odpowietrznik. Jeśli tak jest, to należy na początku całej procedury, przekręcić termostat na 0, a następnie przekręcić zawór grzejnika w dół. W kolejnym korku przekręć specjalnym kluczem śrubę, która będzie znajdować się na białej części kaloryfera, do momentu aż usłyszysz syk. Po tym zakręć wszystko i gotowe!

Więcej o: