Nałóż krople żołądkowe na włosy i zobacz co się stanie. Pielęgnacyjny trik odmieni twoje pasma!

Krople żołądkowe na włosy to domowy sposób, aby odżywić swoje pasma w okresie jesienno-zimowym. Mniejsza liczba słonecznych godzin oraz niskie temperatury sprawiają, że nasze włosy zaczynają być osłabione i wypadają. Na szczęście dzięki kroplom żołądkowym możesz szybko zagęścić swoje kosmyki.

Krople żołądkowe, to specyfik, który ma nam pomóc uporać się z problemami trawiennymi. Okazuje się jednak, że mogą mieć także pozytywny wpływ na włosy. Przeczytaj tekst i dowiedz się, jak wykonać wcierkę na bazie kropli żołądkowych. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Krople żołądkowe na włosy. Jakie składniki dobrze wpływają na kosmyki?

W kroplach żołądkowych znajdziemy wyciągi z wielu ziół m.in. z mięty pieprzowej, dziurawca czy rumianku. Im więcej ziół znajdzie się w kroplach, które użyjemy jako wcierki, tym lepiej. To one mają pozytywny wpływ na wzrost naszych pukli. Mięta pieprzowa sprawia, że włosy stają się gęstsze, z kolei dziurawiec pobudza cebulki włosów do wzrostu. Dodatkowo krople żołądkowe są antybakteryjnie i przeciwzapalne więc zapobiegają namnażaniu się bakterii oraz powstawaniu łupieżu. 

Kuracja kroplami żołądkowymi. Dzięki niej twoje włosy staną się mocniejsze

Jak przygotować wcierkę na bazie kropli żołądkowych? Do jej przygotowania będziesz potrzebować tylko dwóch kropli żołądkowych oraz trzech łyżek wody. Po dokładnym wymieszaniu składników delikatnie wetrzyj roztwór w skórę głowy wykonując krótki masaż. Aby uzyskać lepszy efekt, zawiń włosy ręcznikiem i pozostaw wcierkę na maksymalnie 45 minut. Później umyj włosy delikatnym szamponem i wysusz je. Regularne stosowanie wcierki sprawi, że włosy przestaną nadmiernie wypadać i staną się gęste. Najlepiej stosować wcierkę codziennie przez trzy tygodnie do miesiąca, a następnie zrobić tygodniową przerwę. Po tym czasie możesz powtórzyć kurację przy użyciu kropel.

Więcej o: